Invisalign dantų tiesinimo kapos – kaina ir atsiliepimai

Invisalign dantų tiesinimo kapos – kaina ir atsiliepimai

Dantų tiesinimo kapos kaip „Invisalign“, tampa vis populiaresnės, ypač tarp suaugusiųjų. Tai puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems ištiesinti dantis, vengiant „geležinės šypsenos“.

Tačiau kiek kainuoja dantų tiesinimas kapomis, ar jos tikrai veikia, ir koks yra geriausias prekės ženklas? Šiame straipsnyje mes atsakysime į šiuos ir kitus klausimus, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą dėl jums tinkamo ortodontinio gydymo.

Kas yra dantų tiesinimo kapos?

Dantų tiesinimo kapos yra subtilus būdas ištiesinti dantis. Terminas „nematomi breketai“ reiškia dantų tiesinimo būdą, kai naudojama eilė skaidraus plastiko alainerių (dar vadinamų „kapomis“), kad pamažu dantys būtų perkelti į lygią poziciją. Taip pat galite išgirsti juos vadinamus „nematomos dantų tiesinimo kapos“, nors teisingas terminas yra „skaidrūs alaineriai“.

Nors jie nėra visiškai nematomi, bet naudojamos pažangios technologijos, kurių dėka šie breketai yra vos aptinkami. Dauguma žmonių negali pastebėti, kad kas nors vilki dantų tiesinimo kapas, kol žmogus nepasisako pats.

Labiausiai žinomas nematomų breketų tipas Lietuvoje yra „Invisalign“ skaidrių breketų sistema, tačiau yra ir kitų panašių prekės ženklų. Jei jums įdomu, kaip pasirinkti tarp skirtingų nematomų breketų tipų, išsamiau aptarsime juos kiek vėliau.

Dantų tiesinimo priemonės gali būti naudojamos gydyti įvairias lengvas ir vidutinio sunkumo dantų sulyginimo problemas, įskaitant:

 • Dantų susigrūdimą
 • Pasisukusius dantis
 • Kryžminimasi
 • Tarpus tarp dantų
 • Atsikišusį viršutinį žandikaulį
 • Atsikišusį apatinį žandikaulį
 • Atvirą sąkandį

Jie taip pat gali būti geras pasirinkimas žmonėms, kurių dantys po ankstesnio ortodontinio gydymo pradėjo grįžti į pradinę padėtį.

„Invisalign“ dantų tiesinimo kapos gali būti naudojamos gydyti maždaug 90% ortodontinių atvejų – tik sunkiausiems gali prireikti kito tipo breketų. 

Ar jūs ar jūsų paauglys gali naudotis šiais breketais?

Spustelėkite žemiau esantį mygtuką norėdami užsiregistruoti į konsultaciją.

Kodėl jie tokie populiarūs?

Šiuos breketus sunku pastebėti

Nors dantų tiesinimo kapos rinkoje yra palyginti naujos, jos labai greitai išpopuliarėjo, nes siūlo neįtikėtiną būdą pasiekti geresnę šypseną.

Daugelis suaugusiųjų nusprendžia nešioti breketus, nes jaučiasi nepatogiai dėl to, kaip atrodo. Bet ar žinojote, kad netinkamai išsilygiavę dantys vėliau gali sukelti dantų problemų, nes juos išlaikyti švarius yra sunkiau? Dėl šios priežasties nematomi breketai gali būti laikomi investicijomis ne tik į jūsų šypseną, bet ir į jūsų burnos sveikatą.

Dantų tiesinimo kapos yra populiarus pasirinkimas specialistų, kurie jaudinasi, kad dėl labai matomų breketų į juos nebus žiūrima rimtai ar net bus erzinami darbe. Galų gale, ar ne mes dažniausiai galvojame apie vaikus mokyklose, dėvinčius breketus?

Nors ši stigma mažėja, yra suprantama, jog suaugę žmonės jaučiasi susidrovėję nešiodami breketus.

Kita priežastis, kodėl žmonės gali pasirinkti šį gydymo būdą, yra tada, kai artėja svarbi diena, pavyzdžiui, vestuvės. Daugelis nuotakų laikytų savo vestuvių nuotraukas sugadintas su “metaline šypsena”, todėl vietoj to renkasi skaidrius breketus. Kai kurie suaugusieji ir paaugliai taip pat gali žaisti kontaktinį sportą ar groti pučiamuoju instrumentu, kur nerekomenduojami tradiciniai breketai.

Jei jus domina „Invisalign“ dantų tiesinimo kapos sau ar jūsų paaugliui rezervuokite pirmą konsultaciją internetu.

Kaip veikia dantų tiesinimas kapomis?

Dantų atspaudai padeda odontologui planuoti gydymą

Jūsų odontologas ar ortodontas pradės gydymą paėmęs jūsų dantų formą, kurią galima panaudoti skaitmeniniam nuskaitymui sukurti, arba nuskaityti dantis tiesiogiai, naudojantis naujausias atvaizdavimo technologijas. Šis nuskaitymas naudojamas suplanuoti jūsų gydymą žingsnis po žingsnio. Iš to sukuriami jūsų alaineriai. 

Trimatis planas leidžia pamatyti, kaip jūsų dantys atrodys prieš ir po gydymo. Tai leidžia jums ir jūsų odontologui ar ortodontui vizualiai įvertinti numatomą gydymo rezultatą ir aptarti įvairius gydymo variantus, kuriuos galbūt norėsite apsvarstyti.

Gydymo eigoje gali prireikti apšlifuoti jūsų dantis iš kai kurių pusių. Šis neskausmingas procesas sukuria mažus tarpus tarpus tarp dantų, suteikdamas jiems erdvės judėti, taip pat tai gali išlyginti kosmetinius trūkumus. 

Kiekvienas alaineris yra pritaikytas jūsų dantims ir suformuotas taip, kad būtų spaudimas tam tikrose vietose, jog dantys lėtai išsilygintu.

Priklausomai nuo jūsų odontologo rekomendacijų, turėsite keisti alainerius kas vieną ar dvi savaites, tačiau tai nereiškia, kad turėsite dažniau lankytis pas odontologą. Odontologui ar ortodontui reikės tik patikrinti jūsų gydymo eigą maždaug kas keturias – šešias savaites, prieš pateikiant jums naujus alainerius. 

Gydymas gali trukti nuo 9 mėnesių iki 18 ar daugiau mėnesių, tačiau paprastai tai trunka šiek tiek daugiau nei metus. Kadangi ilgesniam gydymui reikia daugiau kapų, nematomų breketų kaina žymiai padidėja ilgesnį gydymo laiką.

Gydant „Invisalign“ gali reikėti pridėti „priedus“ prie tam tikrų dantų, kad alainerių efektyvumas būtų geresnis, ypač jei dantų pasukimui reikalinga švelni jėga arba reikalingas sudėtingesnis dantų judėjimas. Žemiau esančiame vaizdo įraše galite pamatyti, kaip tai vyksta montavimo procese:

Po gydymo

Po gydymo dantų tiesinimo kapomis, naktimis turėsite nešioti specialią plokštelę, kad dantys išliktų vietoje. Jūsų ortodontas ar odontologas gali rekomenduoti plokštelę kurį laiką nešioti ir dienos metu.

„Invisalign“ plokštelės, vadinamos „Vivera“ plokštelėmis, yra sukurtos taip, kad būtų beveik nepastebimos. Kitų tipų plokštelės naudoja metalines vielutes, kad išlaikytų jūsų dantis vietoje, bet yra nuimamos.

Gali būti, kad likusį gyvenimą turėsite nešioti plokštelę, kad jūsų dantys nebejudėtų iš tiesės (tai vadinama atkryčiu).

Invisalign breketai

Prekės ženklas „Invisalign“ yra beveik tokio tipo ortodontinio gydymo sinonimas, todėl pradėkime nuo to.

Bendrovė „Align Technology“, sukūrusi „Invisalign“, buvo įkurta 1997 metais. Šis produktas su trenksmu pasiekė Amerikos rinką 2000 m., su labai įtikinama reklamine kampanija.

Iki tol ortodontijos rinkoje buvo labai mažai naujovių, išskyrus lengvesnes ir baltesnes medžiagas, kurios buvo kuriamos metams bėgant. Visi breketai iš esmės naudojo tą pačią vielučių ir gembių, pritvirtintų prie dantų, sistemą.

Visos alainerių sistemos atrodo gana panašiai

Taigi, kai pirmą kartą atsirado „nematomų breketų“ koncepcija, ji pasiūlė visiškai naują būdą subtiliai ištiesinti dantis.

Originalūs nematomi breketai dabar tapo žinomi visame pasaulyje. „Align Technology“ pradėjo veiklą tik su vienu produktu – dabar žinomu kaip „Invisalign Full“, tačiau nuo to laiko sukūrė įvairių produktų asortimentą skirtingiems atvejams gydyti. 2018 m. Gruodžio mėn. įmonė pradėjo gydyti savo šeštąjį milijoną „Invisalign“ pacientų – nemažas pasiekimas!

Įvairūs „Invisalign“ skaidrūs breketai

Pilni

Tai yra labiausiai paplitęs „Invisalign“ gydymas, naudojamas sudėtingesnėms dantų sulyginimo problemoms ištaisyti. Visas gydymas paprastai trunka 12-18 mėnesių, tačiau gali tęstis tol, kol bus pasiektas norimas rezultatas.

“Lite” ir i7

Mažesniems ar vidutinio sunkumo atvejams, kuriems nereikia pilno gydymo, yra dvi trumpesnės gydymo galimybės. „Invisalign i7“ naudojamas nedidelėms dantų korekcijoms, dažnai dėl estetinių priežasčių. Naudojant tik septynis alainerių rinkinius, gydymas gali būti baigtas vos per tris mėnesius. Gydymas “Lite” breketais trunka šiek tiek ilgiau – maždaug septynis mėnesius.

Paaugliams

Yra specialius alainerių tipas jaunesniems pacientams

Kadangi dantys ir žandikaulis vis dar vystosi paauglystės metu, tai yra puikus laikas išspręsti visas tiesinimo problemas. Tačiau kai kurių prekės ženklų nematomi breketai nėra pritaikyti augančiam paauglio žandikauliui.

Naudojant nuimamus breketus, taip pat yra rizika, kad pacientas susigundys juos nusiimti ilgesniam laikui nei rekomenduojama kiekvieną dieną.

„Invisalign Teen“ yra specialiai sukurta padėti paaugliams ištiesinti dantis, kol dantų danga ir žandikauliai vis dar vystosi. Ši alainerių sistema turi specialias savybes, įskaitant:

 • Iki šešių nemokamų pakaitinių alainerių, kuomet seni alaineriai buvo pamesti ar pažeisti
 • Dantų skirtukai, kad būtų vietos augantiems dantims
 • Indikatoriai, kurie parodo tėvam ir odontologam, ar alaineirų nešiotojas išnešioja juos 22 valandas per dieną
 • Specialūs alaineriai skatinantys apatinio žandikaulio progresavimą be gumelių

Kiek kainuoja „Invisalign“ breketai

Jei norite sužinoti, ar jūsų paauglio dantys gali būti gydomi skaidriais alaineriais, turėsite pasitarti su odontologu ar ortodontu, kuris siūlo tokį gydymą.

Rezervuoti susitikimą internetu yra paprasta – tiesiog pradėkite spustelėdami žemiau esantį mygtuką.

Gydymas suaugusiesiems su „Invisalign“ breketais kainuoja šiek tiek daugiau nei naudojant tradicinius breketus, tačiau vėlgi, diskretus dantų tiesinimas yra tai, už ką daugelis žmonių sumokėtų šiek tiek papildomai.

Invisalign: prieš ir po

Šios nuotraukos prieš ir po parodo, kaip efektyviai šie nematomi alaineriai gali pataisyti dantų padėtį.

Invisalign atsiliepimai

Jei norite sužinoti, ką kiti žmonės galvoja apie „Invisalign“ skaidrių breketų naudojimą, yra daugybė apžvalgų svetainių, kuriose galite sužinoti nuoširdžias nuomones apie procesą ir peržiūrėti „prieš ir po“ nuotraukas. Jei jums trūksta laiko, peržiūrėkite mūsų „Invisalign“ apžvalgų straipsnį, kuriame apibendrinami nuoširdūs tikrų vartotojų atsiliepimai.

Kai kurie žmonės praneša apie burnos skausmus, opas ar dantenų kraujavimą pirmomis dienomis kol burna prisitaiko prie kapų. Kiti sako, jog iš pradžių jiems yra sunku išsiimti breketus, tačiau dauguma žmonių greitai prie jų pripranta ir turi teigiamą patirtį.

„Turiu maždaug 12 priedų ir, nors porą dienų po kapų pakeitimo būna nemalonu, procesas buvo gana lengvas! Kiekvienas, kas galvoja apie dantų tiesinimą, tiesiog padarykite tai! Kad tik būčiau tai pasidarius prieš daugybę metų!“ – sakė vienas vartotojas iš Šiaurės Linkolnšyro.

„Šiuo metu skausmas yra šiek tiek stipresnis, daugiausia bandant išsiimti breketus prieš valgį, nes mano dantys yra labai jautrūs, o alaineriai yra užsikabinę prie priedų.“ – atsiliepimą pateikė asmuo iš Londono, kuris ką tik turėjo prie dantų pritvirtintus priedus.

Nepatogumas, kuomet reikia išsiimti alainerius kaskart prieš valgį, išskyrus geriant vandenį, gali erzinti, tačiau, kita vertus, nereikia nepriekaištingos priežiūros kaip kad reikėtų su metaliniais breketais.

Nematomi breketai nebus tinkamas pasirinkimas kiekvienam, todėl prieš pasirinkdami patartina perskaityti keletą apžvalgų. Nepamirškite atlikti “Invisalign Smile” įvertinimo ir sužinoti, ar jūs ar jūsų paauglys yra tinkamas kandidatas gydytis „Invisalign“.

Kiek kainuoja nematomi breketai?

Invisalign prieš breketus: skirtumas akivaizdus

Daugeliu atvejų nematomi breketai kainuoja šiek tiek daugiau nei tradicinė metalinė „traukinio kelio“ alternatyva. Tačiau tai yra kaina, kurią dauguma žmonių nori mokėti už tai, kad dantys būtų gerai ištiesinti.

Kaina, kurią ortodontai ima už kiekvieno tipo breketus, priklauso nuo jų, todėl pastebėsite, kad kainos skirtingose ​​vietose gali skirtis. „Invisalign“ ir kitų skaidrių breketų kaina taip pat priklausys nuo jūsų gydymo sudėtingumo ir numatomos trukmės. Pavyzdžiui, jei esate tinkamas kandidatas į „Invisalign Lite“, kaina bus mažesnė nei tuo atveju, jei jums prireiktų „Invisalign Full“.

Apytiksliai galime pasakyti, kad „Invisalign“ kainuoja apie 1500–3500 eurų. Tai gan didelis intervalas dėl įvairių įeinančių papildymų. 

Geriausias būdas gauti tikslų jūsų gydymo kainos pasiūlymą yra tiesiog apsilankyti pas „Invisalign“ ortodontą konsultacijai.

Spauskite čia norėdami surasti ir užrezervuoti vizitą. 

Invisalign dantų tiesinimo kapų kainų palyginimas

Yra daugybė dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, kokie jums yra tinkamiausi breketai. Daugeliui žmonių išlaidos, išvaizda ir patogumas yra svarbiausi veiksniai. Taigi, kaip nematomi breketai pagal kainą skiriasi nuo kitų tipų?

Kaip matote iš žemiau pateiktos lentelės, „Invisalign“ kaina yra panaši arba mažesnė nei kitų alternatyvų, tokių kaip keraminiai breketai ir liežuviniai breketai (daugiau apie šias parinktis rasite žemiau).

Breketų tipas Apytikslė kaina
Invisalign  
Liežuviniai breketai  
Keramikiniai  
Savireguliaciniai  
Tradiciniai metaliniai  

Daugiau informacijos apie įvairius breketų tipus galite rasti mūsų suaugusiųjų ir paauglių breketų vadove.

Kiek kainuoja plokštelės po dantų tiesinimo?

Kai jūsų ortodontinis gydymas bus baigtas, turėsite išlaikyti savo dantis vietoje su plokštelėmis. „Invisalign“ plokšteles galima įsigyti su prekės ženklu „Vivera“. Jos gali išsilaikyti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, atsižvelgiant į tai, kaip gerai jomis rūpinsitės.

„Hawley“ plokštelės yra pigesnė alternatyva „Vivera“ plokštelėms

„Vivera“ skaidrių plokštelių kaina gali skirtis priklausomai nuo odontologo, tačiau tai gali būti apie 250 svarų sterlingų už trijų rinkinių vienai arkai (žandikauliui) ir 450 svarų sterlingų už pilną trijų rinkinių komplektą.

Panašaus stiliaus plokštelę, vadinama „Essix“ plokštele, galima įsigyti iš daugelio odontologų už priimtinesnę kainą. „Hawley“ plokštelės, kuriose naudojamas akrilas ir vielutės, yra dar vienas variantas.

Nepriklausomai nuo to, kokią plokštelę pasirinksite, turėsite atsižvelgti ir į naudojimo išlaidas per gyvenimą, kai sudarysite biudžetą ortodontiniam gydymui. Nustojus naudoti plokštelę, „Invisalign“ rezultatai gali išnykti.

Fiksuoti breketai ar Invisalign?

Skaidrūs breketai turi daug privalumų lyginant su alternatyviais fiksuotais breketais. Jei svarstote apie „Invisalign“ ir breketus su fiksuotais metaliniais laikikliais, atsižvelkite į šiuos nuimamų breketų pranašumus:

 • Alaineriai realybėje yra nematomi, todėl juos nešiojantysis jaučiasi mažiau drovus
 • Jie gali būti nuimami iki 4 valandų per dieną prieš valgį, valymą, ar ypatingomis progomis ar renginiams, kuomet nešiotojas nori būti be breketų
 • Nėra jokių apribojimų ką nešiotojas gali valgyti gydymo metu (svarbiausia išsiimt alainerius prieš valgį)
 • Jie yra labiau higieniška opcija, nes juose negali įstrigti maisto likučiai
 • Kapos yra lengvai išvalomos, o dantys valomi kaip įprastai
 • Retesni vizitai pas ortodontą

Natūralu, kad yra ir keletas „Invisalign“ trūkumų:

 • Gydymas gali užtrukti ilgiau negu su fiksuotais breketais
 • Jie netinka sunkesniems atvejams, kai reikia sudėtingesnio gydymo, pavyzdžiui, sukant dantis ar judinant juos vertikaliai
 • Prieš valgydami ar gerdami bet ką, išskyrus vandenį, reikia išsiimti alainerius
 • Reikalinga savidisciplina, jog nešiotojas išnešiotų alainerius 20-22 valandas per dieną

Šis paskutinis punktas yra labai svarbus; žmonėms, kuriems gali būti pagunda praleisti dieną arba būti išsiėmus alainerius ilgiau nei keturias valandas per dieną, geriau būtų dėvėti fiksuotus breketus, kurių išvis negalima nusiimti. Jei nesilaikysite šių rekomendacijų, gydymas bus mažiau efektyvus arba užtruks ilgiau.

Bet kokios rūšies breketų nešiotojas turi kruopščiai rūpintis savo burnos higiena, kad sumažintų ėduonies ir dantenų ligų riziką, ar neatsirastų dėmių.

Kurie yra greitesni ir efektyvesni?

Nors diskusijos dėl „Invisalign“ prieš breketus nenustoja kilti, neginčijame fakto, kad per pastaruosius 20 metų daugiau nei 4 milijonai pacientų „Invisalign“ breketus naudojo gražesnėms šypsenos pasiekti daugiau nei 90 šalių. Tokios įžymybės kaip Oprah Winfrey, Keira Knightley, Kate Middleton, Tomas Cruise’as ir Justinas Bieberis savo šypsenas koregavo “Invisalign” breketais.

Per pastaruosius 20 metų „Invisalign“ labai daug investavo į mokslinius tyrimus ir plėtrą, todėl dabar jų alaineriai gali būti naudojami 90% ortodontinių atvejų gydymui. Tai apima kai kurias rimtas poslinkio problemas, kurios praeityje galėjo būti gydomos tik tradiciniais metaliniais breketais.

Vis dėlto jūsų gydymo fiksuotais breketais ar „Invisalign“ sparta iš dalies priklausys nuo reikalingo korekcijos dydžio ir iš dalies nuo jūsų odontologo įgūdžių. Kai jūs apsilankysite konsultacijai, jis jums paskirs numatytą gydymo trukmę.

Išvada

Daugelis suaugusiųjų ir paauglių nusprendžia tiesinti dantis nematomais breketais, nes nenori, kad žmonės pastebėtų, jog jie išvis nešioja breketus. Jie taip pat mėgsta patogumą, kai gali išsiimti savo alainerius, kad galėtų valgyti kaip įprasta.

Iš visų esamų prekės ženklų labiausiai yar žinoma „Invisalign“ – ir dėl rimtos priežasties. Turėdama daugiau nei 20 metų patirties, „Invisalign“ įrodė savo efektyvumą ir dabar gali būti naudojama 90% ortodontinių atvejų gydymui – net kai kuriems sunkiems atvejams, kurie, jūsų manymu, reikalauja metalinių breketų.

Ar esate pasirengęs išsiaiškinti, ar jūs ar jūsų paauglys esate tinkami kandidatai „Invisalign“ breketams? Tiesiog spustelėkite žemiau esantį mygtuką ir rezervuokite savo pirmąją konsultaciją.

Dalintis

Reikia odontologo pagalbos?
užsirašykite dabar internetu