Kas yra estetinės dantų laminatės? Sužinokite apie kainą ir tipus čia

Kas yra estetinės dantų laminatės? Sužinokite apie kainą ir tipus čia

Jei nerimaujate, jog jūsų dantys pageltę, nuskilę ar nelygūs, tuomet galite apsvarstyti galimybę užsidėti estetines dantų laminates. Šie ploni dantų gaubtai yra pritvirtinami prie jūsų esamų dantų priekinio paviršiaus. Lietuvoje jos tampa vis populiaresnės dėl įperkamumo, palyginti su kitomis restauravimo galimybėmis.

Galimos tiek sudėtinės, tiek porcelianinės dantų laminatės, kiekvienos turinčios savų privalumų ir trūkumų. Šiek tiek vėliau šiame straipsnyje paaiškinsime daugiau apie galimus įvairius laminačių tipus. Nesvarbu, kokį tipą pasirinksite, montavimo procesas yra greitas ir paprastai neskausmingas.

Šiame vadove pateiksime atsakymus į kai kuriuos įprastus klausimus, įskaitant:

  • Kas yra dantų laminatės?
  • Kokie yra jų tipai?
  • Kas gali jas dėvėti?
  • Kaip jos uždedamos?
  • Ar jos laikinos ar nuolatinės?
  • Kiek kainuoja laminatės Vilniuje?
  • Ar jos atrodo natūraliai?

Taigi, skaitykite toliau, kad sužinotumėte ar tai gali būti geriausias būdas išgauti šypseną, kurią galėsite parodyti su pasitikėjimu!

Kas yra dantų laminatės?

Vaizdas iš priekio ir galo dantų laminatėsVienas laminatės apibrėžimas iš medicinos žodyno yra:

Plastikinė ar porcelianinė danga, priklijuota prie kosmetiškai netobulo danties paviršiaus.

Natūraliausios išvaizdos ir patvariausios dantų laminatės yra iš porceliano, tačiau sudėtinės medžiagos yra ekonomiškiau. Jos gali būti naudojamos tais atvejais, kai siekiama pagerinti dantų išvaizdą, o ne atitaisyti ėduonies ar traumos padarytą žalą.

Dažnai reikia pašalinti nedidelį dantų emalio kiekį, kad būtų paruoštas danties paviršius ir palikta pakankamai vietos dantų laminatei pritvirtinti.

Dantų laminatės gali būti naudojamos ant vieno danties ar net keletos. Jei reikia, visą komplektą galima uždėti ant visų priekinių matomų dantų. Jos sukurtos tam, kad atitiktų jūsų esamą dantų spalvą ir atrodytų visiškai natūraliai.

Jos išsilaiko nuo 5 iki 20 metų ar daugiau, priklausomai nuo jų tipo ir medžiagos. Visi tipai yra sukurti, kad būtų stiprūs ir nebūtų jokių apribojimų ką galite valgyti ir gerti. 

 

Kada jos naudojamos?

Šis pacientas su nuskilusiais dantimis būtų geras kandidatas.Dantų laminatės gali pasiekti daugybę rezultatų:

  • Pakeisti dantų spalvą: Kartais dantys gali būti blankios ar geltonos spalvos – natūraliai arba dėl gyvenimo būdo (rūkymas, kava, vynas ir t.t.). Dantų spalvos pasikeitimas gali atsirasti ir dėl medicininio gydymo (pavyzdžiui, pakartotinių didelių dozių antibiotikų vaikystėje) arba dėl traumos, kuri užmušė vidinius nervus. Tradiciniai balinimo būdai kai kuriais atvejais gali duoti nepatenkinamų rezultatų arba paciento dantys gali būti per jautrūs balinimui.

 

  • Pakeisti dantų formą: dantys gali būti natūraliai per maži arba per trumpi, todėl gali sukelti nepasitikėjimą savimi šypsantis. Ši technika leidžia pakeisti dantų formą ir efektyviai išlyginti skirtumus.

 

  • Pataisyti nuskilusius dantis: daugelis žmonių turi mažus nuskilimus dantyse, nors tai ir nėra mediciniškai problematiška, bet žmonės jaučiasi nemaloniai.

 

  • Pagerinti išlygiavimą: žmonės, norintys ištiesinti dantis be breketų, gali pagalvoti apie dantų laminates. Jos gali būti naudojamos pašalinti tarpus ir ištaisyti nelygius ar netaisyklingus dantis. Tačiau šis gydymas nerekomenduojamas jaunesniems pacientams, nes pašalinama daug sveiko emalio ir to negalima pakeisti. Tokiais atvejais pirmenybė teikiama ortodontiniam gydymui. Laimei, kadangi šiandien yra daugybė breketų variantų, tai reiškia, kad nebūtina naudoti negražios „metalinės burnos“ breketų.

 

  • Ištaisyti bruksizmo padarytą žalą: Pacientai, kurie praeityje sirgo bruksizmu (dantų griežimu) galėjo sunaikinti nemažai emalio nuo savo dantų. Uždėjus porcelianines laminates, tai ne tik atkuria kosmetinę išvaizdą, bet ir apsaugo dantis nuo jautrumo šalčiui ir karščiui.

 

Kaip veikia laminatės?

Odontologai gydymą skirs šiek tiek kitaip, priklausomai nuo jūsų norimo rezultato ir naudojamos medžiagos. Jei jums reikia paprasto danties spalvos pakeitimo, procesas yra gana paprastas ir bus baigtas dviem ar trimis etapais.

Sudėtingesniems darbams, tokiems kaip dantų lygiavimo taisymas ar nuskilusio danties uždengimas, reikės daugiau planavimo ir bandymų, kad būtų užtikrintas sprendimas, kurio tiksliai norite. Odontologas gali dažnai kurti danties kaukę, norėdamas išbandyti skirtingas formas ir rasti sprendimą, kuriuo pacientas būtų patenkintas.

Porceliano laminates sukuria kvalifikuotas laboratorijos specialistas, o tai užima daug laiko ir padidina išlaidas. Kita vertus, sudedamosios laminatės yra formuojamos kai odontologas taiko medžiagą iš karto, todėl nereikia jokių laboratorinių darbų.

Prieš pradedant darbą, būtinai viską apžiūrėkite su savo odontologu. Jis turėtų pateikti išsamią informaciją apie atliekamus veiksmus ir galutinį rezultatą. Nors jums reikės investuoti šiek tiek laiko ir pinigų į procesą, jis vis tiek yra mažiau invazinis, greitesnis ir pigesnis nei implantai ar karūnėlės (apie kurias galite daugiau paskaityti toliau).

Šiame vaizdo įraše parodyta daugybė žingsnių, kuriais reikia pritvirtinti vieną laminatę. Detalesnį paaiškinimą galite perskaityti žemiau.

Uždėjimo procesas

Spalvų paletė užtikrina gerą atitikimą natūraliems dantimsPo pirminės konsultacijos, kurioje paaiškinsite savo problemą ir lūkesčius, jūsų odontologas nufotografuos jūsų dantis ir atkurs dabartinių dantų atvaizdą. Jis taip pat gali atlikti burnos rentgenogramą, kad patikrintų esamą dantų būklę.

Jūsų odontologas taip pat patikrins, ar nėra tokių problemų kaip dantenų ligos, kurias gali tekti išspręsti prieš pradedant gydymą.

Jei mielai tęsite siūlomą gydymą, jūsų odontologas pradės parengiamąjį darbą. Paprastai reikia pašalinti ploną emalio sluoksnį nuo danties ar dantų, kad jie būtų tinkamo ilgio ir dydžio, kad prisitvirtintų laminatės. Kai kurių rūšių laminatėms nėra būtinas emalio pašalinimas.

Šis procesas neturėtų būti skausmingas, nes emalyje nėra nervų. Tačiau jūsų odontologas kaip atsargumo priemonę gali skirti anestetiką.

Jei pagrindinis tikslas yra baltesni dantys, bet jūs nedengiate laminatėmis visų dantų, jums gali prireikti dantų valymo ir dantų balinimo aplinkiniams dantims prieš pradedant gydymą. Jei laminatės yra suderintos su balintais dantimis pagal spalvą, turėsite laikytis reguliaraus dantų balinimo grafiko. Priešingu atveju, natūralūs dantys pradės geltonuoti.

 

Sudėtinės medžiagos

Sudedamųjų medžiagų laminatės dažnai uždedamos per vieną apsilankymą. Odontologas danties paviršių pašiaušia rūgštimi, tada ant dantų užpila rišamąją medžiagą (klijus).

Tada jis kaupia sudėtinę medžiagą plonais sluoksniais, pamažu formuodamas dantį į reikiamą formą. Pasta kiekviename etape sukietinama naudojant specialią lempą.

Kai jūs ir jūsų odontologas būnate patenkinti laminatės išvaizda, spalva ir forma, tuomet jos paviršius yra šlifuojamas, kad atrodytų ir jaustųsi kaip natūralus dantis.

 

Porcelianas

KLaboratorija padaro juos nepriekaištingo dydžio ir formos dantų laminatėalbant apie porceliano laminates, procesas užtrunka ilgiau. Taip yra todėl, kad kiekviena laminatė turi būti gaminama atskirai laboratorijoje. Tikėtina, kad tai užtruks 1–3 savaites.

Po to, kai jūsų dantis apšlifuos, odontologas padarys jūsų dantų įspaudą. Šis įspaudas naudojamas norint užtikrinti, kad laminatės tiks nepriekaištingai. Jis įspaudas, prireikus, taip pat bus naudojamas atkurti dantų maketą, kad būtų galima planuoti galutinį rezultatą ten, kur atliekami reikšmingi dantų formos ir dydžio pakitimai.

Šiuo metu jums gali būti suteiktos laikinos laminatės, kad apsaugotumėte paruoštus dantis, kol laukiate nuolatinių laminačių. Vis dėlto, ne visi odontologai siūlo laikinąjį variantą.

Kai jūsų porceliano laminatės bus paruoštos, turėsite kitą apsilankymą. Dantų gydytojas kruopščiai išvalys dantis ir panaudos rūgštį, kad pašiauštų danties ir laminatės paviršius. Laminatėms pritvirtinti naudojami stiprūs dantų klijai.

Dantų laminačių klijavimas ir formavimas yra labai kruopštus darbas, ir gali užtrukti vieną ar dvi valandas, priklausomai nuo gydomų dantų skaičiaus. Kai kuriais atvejais tai atliekama naudojant bendrąją nejautrą – ne todėl, kad procedūra yra skausminga, bet todėl, kad pacientui gali būti sunku taip ilgai nejudėti, kol jis yra pabudęs.

Idealiu atveju dantį ar dantis, su kuriais dirbate, reiktų izoliuoti naudojant guminį uždangalą. Taip paviršius išlieka sausas, nes bet kokia drėgmė gali trukdyti rišikliui.

 

Prieš ir po dantų laminačių

pries ir po dantu laminatesKai kurie pasiekti rezultatai yra gana stulbinantys, dažnai visiškai transformuojantys žmogaus šypseną. Galite išgirsti šią procedūrą vadinant “šypsenos perdarymu”. Nuotraukos, darytos prieš ir po, gali parodyti, kaip šypsena gali pakeisti žmogaus veidą.

Pirminės konsultacijos metu su gydytoju odontologu, būtinai paprašykite parodyti prieš ir po jo buvusių pacientų nuotraukų. Tai yra geras būdas patikrinti jo darbo kokybę, ypač atsižvelgiant į tai, kaip natūraliai atrodys dantys.

Žemiau esančiame vaizdo įraše galite pamatyti dar keletą dantų laminačių prieš ir po tos pačios dienos proceso:


 

Laminačių tipai

Mes jau aprašėme dviejų pagrindinių laminačių rūšių uždėjimo procesą: sudėtines ir porcelianines. Tačiau ši procedūra yra tik vienas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti nusprendžiant, kuris variantas jums tinka. Toliau yra keletas kitų dalykų, kuriuos galbūt norėsite apsvarstyti.

 

Sudėtinių medžiagų privalumai ir trūkumai

Sudėtinių medžiagų laminatės yra žymiai pigesnės nei porcelianiniai dantys, tačiau mainais estetinė išvaizda gali būti ne tokia įtikinama. Taip pat nesitikima, kad jos ilgai tarnaus – jų gyvenimo trukmė gali būti iki 5 metų. Praėjus šiam laikui, medžiaga gali pradėti luptis ar atsirasti dėmių  ir tapti negraži.

Nepaisant to, sudėtinės laminatės yra sprendimas, kuris gali būti labai naudingas kaip nebrangi alternatyva, taupant porcelianinėms. Tokiu atveju jie gali būti vadinami laikinomis laminatėmis, net jei jos dėvimos kelis mėnesius ar metus.

Gali būti įmanoma uždėti sudėtines laminates nepašalinus emalio nuo sveiko danties – ypač tais atvejais, kai pacientas nori pataisyti per trumpą ar mažą dantį. Daugeliui žmonių tai yra didelis privalumas, nes tai reiškia, kad gydymas yra visiškai grįžtamas.

Galutinis rezultatas labai priklauso nuo kosmetinių odontologo įgūdžių, todėl prieš pradedant darbą, būtinai patikrinkite jų ankstesnį darbą.

 

Porceliano privalumai ir trūkumai

Natūralesnė šypsenaIki šiol patvariausias dantų laminatės tipas yra tas, kuris pagamintas iš porceliano ar keramikos. Nors yra plonos, galima tikėtis, kad jos išsilaikys 10–20 metų. Cirkonio porceliano laminatės gali suteikti papildomą tvirtumą dantims, kurie yra šiek tiek pažeisti, bet kuriems nereikia vainikėlio.

Porcelianas yra atsparus dėmėms, o medžiagos permatomumas labai primena natūralius dantis.

Tai, kad jie yra gaminami rankomis laboratorijoje, reiškia, kad atliekant procedūrą odontologas turi mažiau atsakomybės. Tačiau jie vis tiek turi mokėti tinkamai sudėti kiekvieną dalelę. 

Didžiausias porceliano trūkumas daugumai žmonių yra išlaidos, kurios paprastai būna bent dvigubai didesnės nei sudėtinės medžiagos. Kai kuriuos žmones taip pat atstumia mintis, jog reikia pašalinti emalį nuo sveikų dantų, nes šių dantų nebebus galima palikti neuždengtų. Todėl jūs įsipareigojate visą gyvenimą būti su laminatėmis ar kitais dantų dangalais.

Žemiau esančioje lentelėje apibendrinti pagrindiniai sudėtinių ir porcelianinių laminačių skirtumai:

 

Sudedamoji medžiaga Porcelianas
Vieno danties kaina Nuo 100 iki 400 eurų Nuo 400 iki 1000 eurų
Išvaizda Gana natūralus, tačiau lengvai dėmėjasi Kaip natūralūs dantys, neatsiranda dėmių
Apsilankymų skaičius Dažniausiai 1 2 arba 3
Ilgaamžiškumas Apie 5 metus Nuo 10 iki 20 metų
Esamų dantų pažeidimas Galimas užpildų ir emalio pašalinimas Reikia užpildyti ir pašalinti emalį, išskyrus „Lumineers“

 

Tinkamo prekės ženklo pasirinkimas

Yra keletas laminačių prekinių ženklų, siūlančių konkrečius privalumus.

Galima pasirinkti iš kelių dantų laminatės„Lumineers“ laminatės yra itin plonos konstrukcijos, tai reiškia, kad jos gali pagerinti esamų dantų kosmetinę išvaizdą, nereikalaujant jokio užpildymo. Paprastai jos yra brangesnės, tačiau išsilaiko 20 ar daugiau metų ir vėliau gali būti pašalintos be jokių dantų pažeidimų. Pritvirtinimas įvyksta per du vizitus.

CEREC („CEramic REConstruction“) laminatės nėra pagamintos rankomis, bet tiksliai supjaustomos naudojant pažangias kompiuterines technologijas, pagrįstas paciento burnos nuskaitymu.

Šios laminatės gali būti pagamintos jūsų odontologo kol laukiate, reiškias, kad per vieną vizitą jau galite turėti jums pagamintas laminates.Tačiau išvaizda gali būti ne tokia jau natūrali kaip laboratorijoje pagamintų.

CEREC kaina yra panaši į standartinio porceliano, nors laboratoriniai mokesčiai nėra taikomi, jų kompiuterinė įranga yra labai brangi.

Technologijos vis tobulėja, todėl jūsų odontologas gali pasiūlyti ir kitų sprendimų.

 

Kiek kainuoja dantų laminatės?

Nors biudžetas yra svarbus aspektas, renkantis odontologijos kliniką nereikia tik atsižvelgti į išlaidas. Turėtumėte ieškoti pripažinto profesionalo, turinčio didelę patirtį atliekant šią kosmetikos procedūrą.

Paklauskite savo odontologo, kurį variantą jis rekomenduoja, taip pat paklauskite apie alternatyvas. Įsitikinkite, kad suprantate, kiek ilgai laikysis laminatės – ir kas nutiks, kai jos susigadins.

 

Dantų laminatės kaina 

Kaip matėte aukščiau esančioje lentelėje, sudėtinės dantų laminatės kainuoja apie 100–400 eurų, o porcelianinės – apie 400–1 000 eurų.

Žinoma, tai tik apytikslė kaina, o tikroji jūsų odontologo nurodyta laminatės kaina priklausys nuo problemų, kurias reikia išspręsti.

„Ligonių kasa“ paprastai nepadengia nieko, kas laikoma kosmetiniu darbu, įskaitant laminates. Kai kuriais retais atvejais, kai tai laikoma mediciniškai būtina, Ligonių kasoje galima gauti dantų laminačių gydymo padengimą. Tačiau vainikėliai yra labiau paplitęs gydymas pažeistiems dantims. Abiem atvejais gydymo mokestis bus 269,30 EUR (2019/20).

 

Savo naujos šypsenos priežiūra

Laminačių uždėjimo procedūros metu jūsų dantenos bus šiek tiek atstumtos, todėl jas gali skaudėti kelias dienas. Kai jos normalizuosis, galėsite vėl įprastai rūpintis savo dantimis.

Nebijokite, jog galite pamesti savo laminates kol valotės dantis – jos buvo labai gerai pritvirtintos!

Norėdami, kad jūsų nauji dantys atrodytų puikiai, rekomenduojama laikytis šių patarimų:

  • Naudokite kokybišką dantų šepetėlį ir reguliariai jį keiskite
  • Naudokite dantų siūlus kiekvieną dieną ir naudokite dantų purškiklį ar burnos skalavimo skystį
  • Reguliariai apsilankykite pas savo odontologą, norėdami išvalyti dantis ir pašalinti akmenis
  • Jei mėgstate arbatą, kavą ir vyną, ypač atsargiai valykite dantis – ypač jei pasirinkote sudėtines laminates, kurios gali lengviau nusidažyti
  • Jei esate rūkalius – sustokite! Tabakas yra dar viena dantų dėmių atsiradimo priežastis.

Rūpinimasis savo dantimis nėra pasirenkamas: vien todėl, kad turite nuostabią šypseną, dar nereiškia, kad turėtumėte pamiršti savo dantų higieną.

Priešingai, jūs dabar turite priežastį dar geriau prižiūrėti dantis nei anksčiau. Dantų laminatės tarnavimo laikas priklauso nuo to, kaip gerai prižiūrite juos ir dantis.

 

Laminatės prieš karūnėles ir prieš implantus

Dantų laminatės yra geras sprendimas siekiant pagerinti dantų kosmetinę išvaizdą, tačiau tai nėra atkuriamasis sprendimas sugedusiems ar stipriai pažeistiems dantims.

Dantų vainikėlis dažnai yra geriausias būdas atkurti nulaužtą ar praradusį daug emalio dantį. Vainikėlis apima visą dantį, o ne tik priekį, ir veikia kaip apsauginis sluoksnis nuo tolesnių pažeidimų.

Gali tekti ištraukti smarkiai pažeistus dantis. Tokiu atveju tarpą užpildyti galima dantų implantu arba tiltu. Dantų implantas veikia kaip šaknis, įgręžta į žandikaulio kaulą, ir tokiu būdu tai yra geriausias būdas išvengti ilgalaikio kaulų nykimo dėl trūkstamo danties. Tačiau tai taip pat yra brangiausias danties protezavimo būdas.

Nesvarbu, apie kurį sprendimą jūs svarstote, jūsų odontologas mielai aptars su jumis visas galimybes. Gali būti lengviau nei manote, pasiekti šypseną, kuria galėtumėte didžiuotis.

 

Išvada

Jei norite pagerinti estetinę šypsenos išvaizdą, dantų laminatės yra viena iš galimybių. Turėsite pasirinkti tarp porceliano ir sudėtinių laminačių, o sprendimas priklausys nuo jūsų biudžeto, išvaizdos, kurią norite pasiekti, ir nuo to, kiek ilgai norite, kad gydymas vyktų.

Atminkite, kad daugeliui rūšių laminačių reikia panaikinti šiek tiek dantų emalio. Tai reiškia, kad jūsų dantys bus visam laikui pakeisti ir nebegalėsite grįžti prie to, kokie jie buvo anksčiau.

Jei nesate tikri dėl savo sprendimo, vis tiek galėsite žymiai pagerinti dantų estetiką, naudodamiesi mažiau invaziniu gydymu, pavyzdžiui, breketais, balinimu ir dantų užpildymu. Čia yra vienas pavyzdys, kaip pacientė galėjo pasiekti savo mylimą šypseną negaudama iš pradžių planuotų laminačių.

Kad ir ką nuspręstumėte, tikimės, kad šis vadovas padėjo jums priimti pagrįstą sprendimą, koks gydymas jums tinka.

Dalintis

Reikia odontologo pagalbos?
užsirašykite dabar internetu