Dantų tiltas kaina ir tipai: ar Jums tinka dantų tiltelis?

Dantų tiltas kaina ir tipai: ar Jums tinka dantų tiltelis?

Trijų elementų keramikinis dantų tiltelisJei neturite vieno ar kelių dantų, dantų tiltelis yra vienas iš būdų užpildyti tarpą ir sugrąžinti Jums šypseną. Dantų tiltas yra ilgalaikis, fiksuotas protezas, kuris atrodo ir yra jaučiamas lyg natūralus dantis. Dantų tilteliai tarnauja 10-15 metų ar net ilgiau, todėl jie yra itin populiarus dantų pakaitalas. 

Yra keli tipai dantų tiltelių, kiekvienas jų su savais privalumais ir trūkumais. Šiame gide mes apžvelgsime skirtingas opcijas ir alternatyvias priemones, tokias kaip implantai ar protezai, kad būtumėt informuoti apie visas galimybes ir priimtumėt sau tinkamiausią sprendimą. 

Čia rasite atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus apie dantų tiltelius, tokius kaip:

  • Kas yra dantų tiltelis?
  • Kuom skiriasi fiksuotas dantų tiltelis nuo priklijuojamo tiltelio?
  • Ar dantų tiltelis gali būti naudojamas priekiniams dantims atstatyti?
  • Kuom skiriasi dantų tiltelis, dantų protezai ir implantai?
  • Kokie šių skirtingų variantų trūkumai ir privalumai?
  • Kiek kainuoja dantų tiltelis Jungtinėje Karalystėje?
  • Kaip gauti dantų tiltelį per VSP (valstybinės sveikatos paslaugos JK)?
  • Kokias potencialios problemos, susijusios su dantų tilteliu, man gali grėsti?

Pasistengėme padaryti šį gidą kuo aiškesnį, kad rastumėte visą Jus dominančią informaciją vienoje vietoje. Tikimės, kad šis gidas padės Jums apsispręsti, ar dantų tiltelis yra pats tinkamiausias sprendimas Jums.

 

Kas yra dantų tiltelis?

Dantų tiltelis ir karūnėlė, pagaminti iš keramikos ir metalo Dantų tiltelį galime apibūdinti, kaip vieną dantų protezavimo tipų, kuris tiesiogine to žodžio prasme tilteliu sujungia tarpą tarp dviejų dantų. Jei praradote vieną ar du dantis dėl gedimo ar nelaimės, dantų tiltelis gali vėl sugrąžinti Jums šypseną. Kai kuriems žmonėms dantų tilteliai dedami hipodontijai gydyti, arba jei dantų trūksta iš prigimties. 

Jei trūksta daugiau nei dviejų dantų iš eilės, galima svarstyti ant implantų tvirtinamą dantų tiltelį, bet apie tai vėliau.

Dantų tilto gamybai yra naudojamos įvairios medžiagos bei apdailos. Pigiausias variantas yra dantų tilteliai pagaminti iš metalo lydinio, bet pagrindinis jų trūkumas yra tas, kad jie atrodo labai nenatūraliai.

Gerai pagaminti porcelianiniai ir keramikiniai dantų tilteliai atrodo kaip tikri dantys. Tačiau jie yra žymiai brangesni, nes naudojamos brangesnės medžiagos, bei įeina darbas laboratorijoje. 

Geriausias kainos ir išvaizdos santykis, tai dantų tiltas, pagamintas iš keramikos ar porceliano, kuris prilydytas prie metalinio pagrindo (kaip paveikslėlyje). Bet tokio tipo tiltelis ilgainiui gali prarasti savo estetinę išvaizdą, nes jis nėra toks tvirtas, kaip gryno porceliano tiltelis. Tinkamiausia medžiaga Jūsų dantų tilteliui priklausys nuo Jūsų biudžeto ir nuo dantų padėties.

Dantų tiltelių tipai

Įprastiems dantų tilteliams vietoje protezų tvirtinimui yra naudojami gretimi dantys. Yra galimi du tiltelio prie gretimų dantų tvirtinimo būdai: fiksuotas ir priklijuojamas. 

Fiksuotas dantų tiltas

Tai trijų elementų tiltelis, sudarytas iš dviejų karūnėlių ir vieno dirbtinio dantiesFiksuotas dantų tiltas yra pats populiariausias iš dantų tiltelių, nes tai tvirtas ir patikimas būdas pakeisti vieną ar du gretimus dantis.

Protezą, kuris yra naudojamas fiksuotam tilteliui, sudaro po karūnėlę iš abiejų pusių ir vienas arba du dirbtiniai dantys per vidurį. Karūnėlės yra tuščiavidurės ir yra užmaunamos ant gretimų dantų, taip užtikrinama, kad tiltelis laikysis tvirtai.  

Įprasta dantų tiltelio procedūra

Viena iš procedūrų statant dantų tiltelį, yra laikančių dantų nušlifavimas tam, kad užmautos karūnėlės gerai laikytųsi. Šie atraminiai dantys turi būti pakankamai stiprūs, kad išlaikytų ne tik tiltelį, bet ir atlaikytų papildomą apkrovą sukandimo metu. Prieš nuimant reikiamą kiekį emalio, odontologas gali atlikti atraminių dantų kanalų valymą ir plombavimą. 

Sekantis žingsnis, statant dantų tiltelį, yra padaryti dantų įspaudus po laikančių dantų nušlifavimo. Įspaudas siunčiamas į laboratoriją, kur pagaminamas tiltelis, tiksliai atitinkantis Jūsų išmatavimus. Tuo tarpu Jūsų odontologas gali Jums įstatyti laikiną tiltelį, kuris uždengs atidengtas dantenas ar nušlifuotus dantis. 

Žemiau esančiame vaizdo klipe pamatysite, kiek žingsnių reikia atlikti laboratorijoje, kol pagaminamas dantų tiltelis:


Kai dantų tiltelis jau bus pagamintas, Jūsų odontologas jį Jums įdės ir paprašys tiltelį išbandyti ir pasakyti, kaip jaučiatės. Jei Jums viskas tinka, odontologas pritvirtins tiltelį į vietą su specialiu dantų cementu. Kartais, bet ne visada, reikalingi pakartotiniai vizitai pas odontologą, kad pakoreguoti tiltelio tinkamumą.

Pagrindinis fiksuoto dantų tiltelio trūkumas yra tas, kad reikia “paaukoti” du visiškai sveikus dantis. Jei ateityje sugalvosite vietoje tiltelio įsidėti implantą, atraminius dantis reikės apvilkti karūnėlėmis, nes emalio šlifavimas yra negrįžtamas.

Taip pat reikės atkreipti ypatingą dėmesį valantis dantis ir naudojant dantų siūlą aplink dantų tiltelį. Skalavimas su burnos irigatoriumi pagreitins procesą ir padarys jį kur kas lengvesniu ir efektyvesniu. 

Nepaisant visko, fiksuotas dantų tiltelis yra labai tvirtas ir ilgalaikis sprendimas. O jei dar pasirinksite porcelianinį arba keramikinį tiltelį, niekas net neįtars, kad Jūsų dantys netikri. 

Šis šešiu elementų dantų tiltelis suteikia papildomą atramą

Priekinių dantų tiltelis

Statant tiltelį priekiniams dantims, reikės dėti po dvi karūnėles iš abiejų pusių, kadangi kandimo apkrova, kuri tenka priekiniams kandžiams yra labai didelė. 

Jei Jums trūksta vieno ar daugiau priekinių dantų, arba jei Jums reikės juos šalinti, Jūsų odontologas parekomenduos labiausiai Jums tinkantį priekinį dantų tiltelį. 

Prie vieno danties tvirtinamas tiltelis

Panašiai kaip įprastas dantų tiltelis, galimas variantas, kai tiltelis tvirtinamas tik vienos karūnėlės pagalba. Šis būdas gali būti naudojamas tais atvejais, kai šalia trūkstamo danties yra tik vienas sveikas dantis tinkamas tilteliui palaikyti. 

Vienas iš šių tiltelių pranašumų yra tas, kad atramai bus naudojamas, tai gi ir nušlifuojamas, tik vienas dantis. Tačiau šio tipo tilteliai nėra tokie tvirti, lyginant su tais, kurie palaikomi dviem dantimis. Palaikantis dantis gaus daug papildomos apkrovos, kas ilgainiui sukels daugiau problemų. Todėl šio tipo tiltelių stengiamasi nenaudoti tokiose burnos vietose, kurios yra itin apkraunamos kandant arba kramtant.

Merilendo klijuojamas dantų tiltelis

“Sparneliai”, priklijuoti prie gretimų dantų, palaiko Merilendo tiltelį vietoje Jei reikia pakeisti tik vieną dantį, Jūsų odontologas gali Jums pasiūlyti klijuojamą dantų tiltelį, dar kitaip vadinamą Merilendo tilteliu. 

Merilendo tiltelis nuo įprasto tiltelio skiriasi tuo, kad nereikia ant gretimų dantų dėti karūnėliu, vietoje to, prie gretimų dantų iš vidinės pusės yra priklijuojami porcelianiniai arba metaliniai sparneliai.

Pagrindinis Merilendo tiltelio privalumas yra tas, kad visiškai išsaugomi gretimi dantys. O pagrindinis trūkumas – šis tiltelis nebus toks tvirtas, kaip fiksuotas. Laikui bėgant tvirtinimo medžiaga, kuri laiko tiltelį vietoje, gali susilpnėti ir tiltelis nulūš arba pradės klibėti. 

Kad ir kokį dantų tiltelį pasirinksite, keisti reikės tik danties karūnėlę. O kadangi nėra šaknies, ilgainiui gali pradėti gesti žandikaulis.

Dėl dantų tiltelio ilgainiui gali atsirasti veido pakritimas. Jei vėliau nuspręsite tiltelį keisti dantų implantais, pirmiausia bus reikalingas kaulo persodinimas. Realiai tai pagrindinė su dantų tilteliais susijusi problema, apie kurią reikėtų žinoti pacientams.

Dantų tiltelių, implantų ir dantų protezų palyginimas

Dantų tilteliai, implantai ir dantų protezai  – visi jie yra sprendimo būdai, kai reikia pakeisti trūkstamus dantis. Kiekvienas šių būdų turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos mes aprašome žemiau. Tačiau geriausias būdas sužinoti, kuris būdas yra Jums tinkamiausias, yra konsultacija su Jūsų odontologu. 

Dantų implantai

Danties karūnėlė uždedama ant atramos, pritvirtintos prie implantoDantų implantai įterpiami tiesiai į žandikaulį, į tą vietą, kur turėjo būti šaknis. Implantai dažniausiai gaminami iš titano, labai stiprios medžiagos, kuri yra biologiškai suderinama su mūsų kūnais (t.y. labai maža tikimybė, kad ištiks alerginė reakcija, arba implantas bus atmestas). 

Atrama yra tvirtinama prie implanto ir tai palaiko karūnėlę (pakaitinį dantį) vietoje. 

Pagrindiniai implantų privalumai, lyginant su dantų tilteliais, yra šie:

  • Visiškai jokio poveikio gretimiems dantims
  • Dantų implantai yra ilgaamžiškesni ir gali tarnauti visą gyvenimą
  • Turint dantų implantus, yra lengviau palaikyti gerą burnos higieną (mažesnė dantų gedimo ir dantenų ligų tikimybė)
  • Dantų implantai padeda palaikyti žandikaulio struktūrą ir veido formą

Dantų implantų trūkumas yra tas, kad jų įstatymui reikalingas chirurginis įsikišimas ir jie yra gerokai brangesni, nei ant dantų dedami dantų tilteliai. Vis dėl to, jei atsižvelgsite į danties tiltelio keitimo nepatogumus ir išlaidas, kurie ilgalaikėje perspektyvoje yra neišvengiami, danties implantas gali tapti visai gera ilgalaike investicija.  

Gydymo trukmė tai dar vienas dalykas, į kurį atsižvelgia daugelis pacientų. Įprastinio implanto įdėjimas užtrunka keletą mėnesių, nes implantui reikia laiko prigyti ir suaugti su kaulu prieš pritvirtinant atramą ir karūnėlę. Kai kuriems pacientams toks laukimo laikotarpis netinka, tad jie renkasi dantų tiltelius.

Jei danties netekote dėl traumos, Jums gali prireikti papildomo laiko sugyti, kol bus galima pradėti implanto dėjimo procesą. 

Ant dviejų implantų uždėtas tiltelis trims dantims pakeisti

Ant implantų tvirtinami dantų tilteliai

Pacientams, kuriems trūksta kelių dantų iš eilės, arba gretimai esantys dantys nėra pakankamai sveikii, kad būtų naudojami kaip atraminiai, siūloma naudoti tiltinius implantus. Tokiu atveju odontologas įstatys implantus atraminių dantų vietoje ir pritvirtins tiltelį (sudarytą iš dviejų karūnėlių ir vieno arba dviejų dirbtinių dantų). 

Šis metodas yra gerokai taupenis, nei kiekvieno danties keitimas implantu, kadangi implantų reikės mažiau.

Dantų protezai

Dantų potezai žmonėms dažniausiai asocijuojasi su netikrais dantimis. Protezą sudaro vienas ar keli proteziniai dantys, kurie tvirtinami prie rėmo, pagaminto iš plastiko ir metalo, kuris prisikabina prie esančių dantų. Protezai yra universalūs tuo, kad gali prisikabinti prie bet kiek esamų dantų. Net žmonės, kurie yra netekę visų savo dantų, gali įsigyti ir dėvėti protezus.  

Protezais galima pakeisti vieną ar kelis trūkstamus dantis

Nors dalinis protezas ir yra pigiausias būdas trūkstamiems dantims pakeisti, visgi gyventi su protezais yra mažiausiai patogu. Žmogus, nešiojantis protezus, visada turi žiūrėti, ką valgo, nes tam tikras maistas protezus gali išstumti ar net sugadinti. 

Nors dantų valymas turint dalinį proteza niekuom nesiskiria nuo įprasto, visgi kartais reikės protezą išsiimti specialiam valymui. Na o pilnus protezus tenka išiminėti kur kas dažniau ir palikti juos valymo tirpale per naktį. 

Kadangi laikui bėgant mūsų burnos keičiasi, ypač, jei trūksta dantų, protezai tarnaus tik kelis metus, o vėliau pradės klibėti. Jų nepakeitus naujais, taps ne tik nepatogu, bet ir gali atsirasti žaizdelių burnoje. Taip pat neatmeskime galimybės, kad jie gali išslysti viduryje pokalbio. 

Variantų palyginimas

Žemiau esančioje lentelėje pateikiame visų aukščiau aprašytų dantų pakeitimo variantų palyginimą: 

Dantų tiltelis Dantų implantas + karūnėlė/tiltas Dalinis protezas
Pastovumas Tvirtinamas prie gretimų dantų, neišimamas Implantuojamas į žandikaulį, pritvirtinamas vietoje Lengvai išimamas
Tarnavimo laikas 5-15 metų, kartais ir ilgiau 20 metų ir daugiau 5-10 metų, kartais ir ilgiau
Komfortas Kaip savi dantys, jei gerai įstatyta Kaip savi dantys Su laiku gali pradėti klibėti ir sukelti diskomfortą
Išvaizda Kaip tikri dantys (nebent gamybai pasirinktas metalas) Kaip tikri dantys Gali atrodyti dirbtinai, gali matytis metaliniai kabliukai
Funkcionavimas Kaip savi dantys Kaip savi dantys Reikia vengti tam tikro maisto, dažnai išiminėti valymui
Kaina (privačiame sektoriuje) Vidutinė Aukšta Žema
Kaina valstybinėse įstaigose £269.30 Nėra informacijos £269.30
Kiti “už ir prieš” Reikia nuimti emalį nuo šalia esančių dantų Reikalauja chirurginio įsikišimo, yra nedidelė infekcijos rizika Gali išslysti iš vietos; lengva pamesti ar sugadinti išėmus

 

Žemiau esanti animacija vaizduoja trijų elementų tiltelio tvirtinimą lyginant su vieno danties implantu:

 

Turėkite omenyje, kad dantų balinimas neveiks bet kokio tipo dirbtinio danties ar danties apvalkalo. Svarbu atsižvelgti į šį faktą, jei tiltelis bus toje vietoje, kuri yra matoma Jums šypsantis.  

Kiek kainuoja dantų tiltelis?

Dantų tiltelio kaina pirmiausiai priklausys nuo medžiagų, kurias pasirinksite jo gamybai, tiltelio tipo, taip pat nuo Jūsų odontologo konsultavimo ir darbo įkainių.

Jūsų odontologas pirmiausiai įvertins Jūsų burnos ir kitų dantų būklę prieš pateikdamas gydymo planą ir sąmatą. 

Apačioje esanti lentelė Jums leis įsivaizduoti, kiek maždaug gali kainuoti skirtingų tipų dantų tilteliai:

Dantų tiltelio tipas Vidutinė kaina (privačiame sektoriuje)
Įprastinis fiksuotas tiltelis su karūnėlėm £250 – £800 už vnt. 
Priklijuojamas tiltelis £350 – £1,000
Prie implantų tvirtinamas tiltelis (2 implantai, 3-jų elementų tiltelis) nuo £2,900

Kaip matote, ant implantų tvirtinamo dantų tiltelio kaina yra didžiausia. Bet kadangi implantai yra ilgalaikis sprendimas, ilgainiui tai gali būti kur kas geresnė investicija į dantų atstatymą. 

Jei dantų procedūroms trūksta lėšų, apsvarstykite dantų kredito galimybę. 

Galimos su dantų tilteliais susijusios problemos

Nors dantų tilteliai yra tikrai geras būdas pakeisti trūkstamus dantis, visgi komplikacijų gali kilti – kaip ir po bet kokio dantų gydymo. Jei Jus neramina pavojai, kylantys dėl dantų tiltelių, žemiau išvardinsime kelis, dažniausiai pasitaikančius. 

Infekcija po dantų tilteliu

Yra trys pagrindinės priežastys, kurios sukelia infekciją po arba aplink dantų tiltelį:

  1. Prasta burnos higiena
  2. Netinkamai pritaikytas tiltelis, kuris erzina dantenas
  3. Atraminių dantų gedimas

Kai tik odontologas įstatys Jums dantų tiltelį, iš karto gausite aibę patarimų, kaip jį valyti. Jei laikysitės gydytojo nurodymų, tikrai išvengsite infekcijų aplinkiniuose dantyse. Jei įtariate, kad infekcija jau prasidėjo, kuo skubiau kreipkitės į savo odontologą, kol infekcija neišsivystė į kur kas rimtesnę problemą – burnos abscesą.

 

Jautrumas po danties tilteliu

Jūsų burnai ir dantenoms reikės laiko priprasti prie naujų dantų formos, tad yra visai normalu, kad aplink dantis ir dantenose bus jautru keletą dienų po tiltelio įstatymo. Jautrumas bus ypač juntamas, jei prieš statant tiltelį, Jums buvo atliktas šaknies kanalų gydymas.

Jei jautrumas nepradingsta po kelių savaičių, gali būti kad tiltelis buvo įdėtas netinkamai. Tokiu atveju geriausia yra apsilankyti pas savo odontologą, kad jis/ji įvertintų situaciją. Taip pat kreipkitės į savo odontologą ir tuo atveju, jei jautrumas atsiranda po jau senu tilteliu. 

Maisto užstrigimas po dantų tilteliu

Burnos irigatorius padės išlaisvinti užstrigusį maistąKai valysitės dantų šepetėliu aplink dantų tiltelį, reikės būti itin atsargiems, nes maistas gali užstrigti mažuose tarpeliuose tarp dantenų ir dirbtinio danties. Tai ne tik sukels diskomfortą, bet neužilgo atsiras ir blogas kvapas ir pradės daugintis puvimą sukeliančios bakterijos.

Burnos irigatorius padeda išlaisvinti po dantų tilteliu užstrigusį maistą. Pavyzdžiui “Waterpik Ultra” yra labai populiarus modelis, kuris yra kartu ir švelnus, bet ir efektyvus valant aplink dantų tiltelius ir karūnėles. 

Dantų tiltelis kliba

Jei Jūsų dantų tiltelis pradeda klibėti iškart po įstatymo, Jūsų odontologas privalės jį percementuoti iš naujo. Vos tik pajusite laisvumą, iškart užsirašykite pas savo odontologą, kad trūkumas būtų pašalintas prieš padarydamas kokios nors žalos.

Laikui bėgant dantų cementas, kuris laiko tiltelį, praras savo savybes ir senas tiltelis tikrai pradės klibėti. Tokiu atveju galimas percementavimas, jei gretimi atraminiai dantys yra vis dar sveiki. Kitu atveju dantų tiltelį reikės keisti. 

Būna pirkti specialių klijų dantų tiltelių tvirtinimui, bet jie retai būna tokie efektyvūs, lyginant su profesionaliai atliktu darbu. Geriausiai naudokite šiuos klijus kaip laikiną sprendimą, kol laukiate savo vizito pas odontologą.

Dantų tiltelis spaudžia

Turės praeiti kiek laiko, kol priprasite prie to jausmo, kurį sukelia naujas dantų tiltelis burnoje. Kartais jis gali spausti, net skausmingai, bet tai pagrinde todėl, kad atraminiams dantims tenka papildoma apkrova. Tačiau jei šis jausmas nedingsta po savaitės ar panašiai, kreipkitės į savo odontologą. 

Ties dantų pagrindu išlenda metalas

Vienas iš minusų tiltelių, kurie pagaminti sulydžius porcelianą su metalu, yra tas, kad laikui bėgant porcelianas nusidėvi ir atsidengia metalas ties dantenomis. Tai nebūtinai yra ženklas, kad kažkas negerai su Jūsų dantų tilteliu, bet vaizdas jau nebus pats geriausias, ypač jei tai priekinių dantų tiltelis.

Įvertinęs dantų tiltelio būklę, Jūsų odontologas priims teisingiausią veiksmų planą. Bet jei norite išvengti šios problemos ateityje, tiesiog rinkitės tiltelį, kuris visas gaminamas iš porceliano, o ne tiltelį su metalu.  

Ar būtina pakeisti trūkstamą dantį?

Yra daug gerų priežasčių užpildyti tarpąKai galima rinktis iš tiek daug skirtingų variantų, kartais gali atrodyti, kad lengviausia nedaryti nieko ir tiesiog susigyventi su tuo tarpu burnoje, ypač jei jis galinėje burnos dalyje ir jo niekas nemato.

Tačiau yra kelios priežastys, kodėl šios problemos nederėtų ignoruoti:

  • Kai nėra danties, tampa sunkiau valgyti
  • Greta esantys dantys gaus papildomos apkrovos ir greičiau susidėvės
  • Išauga dantenų ligų tikimybė
  • Tai gali paveikti Jūsų kalbą
  • Palaikantis žandikaulis bėgant laikui pradės nykti, o dėl to sukris veido raumenys (beje, kelią šiai problemai gali užkirsti tik dantų implantas, o ne tiltelis)

Tad jei Jums, ar Jūsų artimam trūksta vieno ar kelių dantų, klausimas turėtų būti ne “Ar vertėtų pakeisti trūkstamą dantį?”, o “Kuo turėčiau pakeisti trūkstamą dantį?”

 

Išvados

Tiems, kam norisi natūraliai atrodančio ir ilgalaikio varianto dantų tarpui užpildyti, geriausia rinktis dantų tiltelį. Įsidėję dantų tiltelį net pamiršite, kad tai ne Jūsų tikri dantys (išskyrus tai, kad reikės papildomos priežiūros jį valant).

Implantai yra dar ilgiau tarnaujantis sprendimas, kuris taip pat palaiko žandikaulį ir padeda išlaikyti veido formą. 

Ar vis dar turite klausimų apie gydymo variantus? Pažiūrėkite mūsų dažniausiai užduodamų klausimų skiltį žemiau arba klauskite patarimo pas profesionalą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų tiltelius

Ar dantų tiltelį galima išimti?

Ne, dantų tiltelis yra sukurtas tam, kad būtų įstatytas ilgam laikui. O štai protezus galima išimti ir įdėti kada nori.

Jei Jūsų dantų tiltelis prastai laikosi, Jūsų odontologas gali jį išimti ir percementuoti iš naujo, kad tiltelis laikytųsi tvirtai.

Ar skausminga dantų tiltelio įdėjimo procedūra?

Iš pradžių Jūsų dantys gali būti skausmingi arba jautrūs.

Dedant dantų tiltelį Jums bus taikoma vietinė nejautra. Nedidelį diskomfortą pajusite tik injekcijos ir procedūros metu, bet iš esmės Jums visai neskaudės. 

Nors kelias dienas po procedūros Jūsų dantys gali būti skausmingi arba jautrūs. 

Kiek laiko užtrunka, kol dantų tiltelis prisitaiko?

Kelias dienas ar net savaites jausitės keistai su savo naujuoju dantų tilteliu, nes burnai reikia priprasti. Taip pat šiuo laiku Jūsų dantys ir dantenos gali būti jautrūs. 

Tačiau jei jaučiate stiprų skausmą arba naujasis dantų tiltelis pakeitė Jūsų natūralų sąkandį, papasakokite apie tai savo odontologui. 

Kiek laiko tarnauja dantų tiltelis?

Jei viskas atlikta gerai, dantų tiltelis Jums tarnaus 10-15 metų ar net daugiau. Praėjus šiam laikui medžiagos, iš kurių pagamintas tiltelis, pradeda irti ir atraminiams dantims kyla grėsmė greičiau sugesti. Jūsų odontologas įvertins Jūsų tiltelio būklę patikrinimų metu ir pasakys, kada tiltelį jau reikia keisti. 

Metams bėgant tiltelio keitimo kaina gali išaugti, tad verta apsvarstyti galimybę geriau investuoti į dantų implantus. Implantai tarnauja kur kas ilgiau – didelė tikimybė, kad net visą gyvenimą – tad ilgainiui tai bus net pigesnis sprendimas.  

Kaip elgtis prarijus dantų tiltelį?

Jei dantų tiltelis išslysta iš savo vietos valgant ar miegant, galite jį netyčia praryti. Bet nesijaudinkite, Jūsų atvejis nebūtų pirmas toks. 

Dauguma žmonių, kuriems teko praryti dantų tiltelį, teigia, kad jis labai lengvai pasišalina natūraliu būdu. Bet dėl viso pikto geriausia apsilankyti pas savo gydytoją, ypač jei tiltelis nepasirodo 2-3 dienas, nes jis gali užstrigti Jūsų virškinamajame trakte ir sukelti daug rimtų bėdų. 

Dalintis

Reikia odontologo pagalbos?
užsirašykite dabar internetu