Dantų implantavimas ir implantų kaina

Dantų implantavimas ir implantų kaina


Dantų implantai pakeičia trūkstamus dantisAr ketinate įsigyti dantų implantus, kad pagerintumėte ar atkurtumėte savo šypseną? Mes sukūrėme šį išsamų vadovą, kad galėtumėte sužinoti, apie dantų implantų kainą, kiek laiko jie išsilaiko, ar galite gauti dantų implantus „Ligonių kasoje“ ir visą kitą, ką norite žinoti, prieš priimdami šį svarbų sprendimą.

Skaitykite toliau, kad tiksliai sužinotumėte, kas yra danties implantas, kaip yra atliekamas dantų implantavimas ir kiek kainuoja dantų implantai Vilniuje. Paaiškinsime skirtingas dantų implantų rūšis ir aptarsime, kaip galite sutaupyti jiems pinigų.

Mūsų tikslas yra suteikti jums visą informaciją, kurios jums reikia norint nuspręsti, ar dantų implantavimas yra jums tinkamiausias sprendimas. Tikimės, kad šis vadovas jums bus naudingas.

Kas yra dantų implantai?

Techniškai tik ši dalis vadinama implantuImplantas yra dirbtinė danties šaknis, chirurginiu būdu įstatoma į žandikaulį. Jis naudojamas danties protezavimui ar dantų serijai laikyti. Tokiu būdu dantų implantai veikia panašiai kaip natūralios danties šaknys.

Daugelis žmonių vartoja terminą „implantas“, turėdami omenyjei visą dantį, bet tai iš tikrųjų reiškia tik į kaulą įkištą dalį. Visus skirtingus komponentus paaiškinsime netrukus.

Dantų implantai gali būti naudojami tais atvejais, kai pacientas patyrė nelaimingą atsitikimą ar sveikatos sutrikimą, dėl kurio jis galėjo prarasti vieną ar kelis dantis. Kiti žmonės implantus pasirenka tik dėl kosmetinių priežasčių.

Rezultatas – dirbtiniai dantys, kurie atrodo, jaučiasi ir veikia kaip natūralūs dantys.

 

Kas gali turėti dantų implantus?

Norint sėkmingai implantuoti, reikia sveikų dantenų ir kaulųKad pacientas galėtų būti tinkamas kandidatas dantų implantui, jis turi turėti tvirtas, sveikas dantenas ir žandikaulį, galintį palaikyti naują šaknį.

Pacientams, turintiems burnos sveikatos problemų, tokių kaip gingivitas, arba kuriems dėl danties absceso pradėjo nykti kaulas, dantų implantų operacijos gali būti neskiriamos .

Tačiau daugeliu atvejų, prieš dedant dantų implantus, galima atlikti kaulo transplantaciją, kad būtų sustiprintas žandikaulis.

Viena alternatyva pacientams, kurie negali turėti įprastų implantų, yra mini dantų implantai. Jie yra panašios struktūros kaip ir didesni jų kolegos, tačiau turi plonesnę šaknį, maždaug danties krapštuko pločio. Tai reiškia, kad norint išlaikyti juos vietoje, reikia mažiau kaulų.

Jei jums buvo pasakyta, kad negalite turėti implantų, nes jums nyko kaulas ar per daug mažas jūsų kaulų tankis, mini implantai vis tiek gali būti pasirinkimas.

Papildomas mažų implantų privalumas yra tai, kad juos paprastai galima sumontuoti per vieną vizitą – nereikia laukti 3–6 mėnesių, kol implantas įsitvirtins.

 

Danties implantai ir dantų rekonstrukcijos tipai

Kalbant apie patį implantą, yra du pagrindiniai tipai:

  • Pirmasis yra endosalinis implantas. Jis įkišamas tiesiai į žandikaulį ir prilaiko vieną ar daugiau dirbtinių dantų. Jis atrodo kaip mažas varžtas, smailėjantis arba cilindrinis.      
  • Kitas yra antkaulinis implantas. Šis danties implantas turi metalinę bazę, kuri yra pritvirtinta po dantenų audiniu, bet virš arba ant žandikaulio kaulo. Dirbtiniai dantys tvirtinami tuo pačiu būdu prie atramų, kurios išsikiša iš dantenų. Šis tipas yra mažiau įprastas, tačiau yra alternatyva pacientams, turintiems negilų žandikaulį, kurie nepalaikys endosalinių implantų.

   

Šioje animacijoje parodomi skirtingi įdėtų endosalinių implantų komponentai:

 

Dantų implantų medžiagos

Į jūsų žandikaulį įdėto implanto daliai, kuri veikia kaip danties šaknis, gali būti panaudotos skirtingos medžiagos.

Titano implantai yra dažniausiai naudojami, ir daugelis dantų chirurgų mano, kad tai yra geriausi dantų implantai. Šis metalas yra neįtikėtinai stiprus ir yra biologiškai suderinamas su jūsų žandikauliu. Tai reiškia, kad neturėtų būti jokios reakcijos, o kaulas natūraliai auga aplink jį laikui bėgant. Implantai nėra pagaminti iš gryno titano, nes jis yra per minkštas; vietoj to buvo sukurti įvairūs lydiniai.

Ši rentgeno nuotrauka parodo endosalinį implantą, įkištą į žandikaulįŽmonėms, kuriems nepatinka idėja implantuoti metalą į savo kūną, yra įvairių keramikos ir polimerų priemonių. Labiausiai paplitusi titano alternatyva yra cirkonio implantai. Nors šioje medžiagoje yra metalo pėdsakų, ji klasifikuojama kaip keramika.

Taigi, kaip nuspręsti, kuris variantas jums tinkamiausias? Kadangi titanas dantų implantuose buvo naudojamas daug ilgiau nei cirkonis, buvo atlikta daugiau tyrimų, siekiant įrodyti jo saugumą, efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Todėl daugelis odontologų jaučiasi patogiau, naudodami titaną.

Taip pat yra universalumo klausimas. Titano implantai susideda iš dviejų dalių: implanto ir atramos. Kadangi atrama montuojama atskirai, tai suteikia šiek tiek lankstumo norint pakoreguoti viršuje uždėtos karūnos padėtį. Cirkonio dantų implantai paprastai neturi atskiro atramos.

Kai kurie tyrimai rodo, kad cirkonis, nors ir labai stiprus, yra jautresnis medžiagų įtrūkimams nei titanas. Mažos skylutės ir mikro įtrūkimai gali sukelti medžiagos lūžimą, todėl cirkonio implantų gedimo laipsnis yra šiek tiek didesnis.

Galų gale, titano dantų implantai paprastai yra pigesni nei cirkonio. Visi šie veiksniai rodo, kad titanas yra geriausias pasirinkimas, nebent ypač norite išvengti metalo arba žinote, kad esate alergiškas kuriam nors iš titano lydiniuose naudojamų metalų. Vis dėlto galite pasitarti su savo odontologu ir paklausti jų patarimo, jei turite kokių nors problemų.

 

Dantų protezai prieš dantų tiltus ir prieš dantų implantus  

Skirtingos vieno danties implanto dalysPrisimindami, kad „implantas“ yra tiesiog dirbtinė šaknis, įdėta tam, kad būtų išlaikyti dantų pakaitalai, dabar galime atkreipti dėmesį į įvairius pakaitinių dantų tipus.

Terminologija gali šiek tiek klaidinti, nes vienas žodis gali reikšti kelis skirtingus dalykus.

Kai reikia pakeisti vieną dantį, implantas bus tvirtinamas atskira karūnėle. Ji skiriasi nuo tos vainiko rūšies, kuri naudojama pažeistam dančiui atkurti. Neimplantinė alternatyva yra tiltas, pritvirtinamas prie dviejų gretimų dantų ir užpildo tarpą. Tradicinio tilto neigiama pusė yra tai, kad reikia nušlifuoti sveikus dantis.

Jei trūksta dviejų ar daugiau dantų iš eilės, gali būti naudojamas implantų tiltas. Užuot įdėję po vieną implantą kiekvienam dančiui, du implantai tiesiog gali būti naudojami palaikyti trijų ar keturių dirbtinių dantų eilę, sujungtą kartu.

Čia galite pamatyti animaciją, parodančią, kaip naudojant du implantus pritvirtinamas trijų dantų tiltas.

Jei reikia pakeisti visus žandikaulio dantis, sprendimas gali būti protezų implantai. Juos sudaro visas plastikinių arba porcelianinių dantų rinkinys, pritvirtintas prie dantenų spalvos akrilo pagrindo.

Tuo tarpu tradiciniai dantų protezai yra ant dantenų ir yra tvirtinami klijais, o ant implantų pritvirtinti protezai prisegami prie fiksuotų atraminių dalių ir yra daug tvirtesni. Protezų implantai paprastai sukelia mažiau valgymo ir kalbos problemų nei tradiciniai protezai. Taip pat nėra jokios rizikos, kad jie išslystų iš vietos per pokalbį ar kol valgote.

Kitas dantų implantų pranašumas yra tai, kad jie gali padėti stabilizuoti žandikaulį, užkirsti kelią didesniam kaulų nykimui ir išlaikyti natūralią žandikaulio formą. Jei žandikaulio kaulas neturi danties šaknies ar implanto, kuris galėtų jį palaikyti, jis gali pradėti nykti, o veidas nukarti.

Nors pavienių dantų implantai ir dantų protezavimo implantai kainuoja brangiau nei įprastos alternatyvos, ilgainiui jie gali būti ekonomiškesni, nes jie sukurti daug ilgiau išsilaikyti.

Mūsų vadovas, apie trūkstamų dantų gydymo variantus, turi daugiau informacijos apie kiekvieną iš sprendimo galimybių.

 

Pilni burnos dantų implantai  

“All-on-4” reikalauja mažiau implantųPacientai, netekę visų dantų, taip pat gali pasvarstyti apie visos burnos implantavimą. Skirtingai nuo prie implantų tvirtinamų protezų, šie yra pritvirtinami visam laikui. Daugelis žmonių renkasi turėti pritvirtintus dantis, o ne tuos, kuriuos jie turi pašalinti valymui.

Paprastai nereikia įterpti kiekvieno danties atskiros šaknies, nes viena implanto šaknis yra pakankamai stipri palaikyti kelis dantis, jei ji gerai įdėta.

Tokie sprendimai kaip „All-on-4“ implantai leidžia sudėti visą dantų komplektą naudojant tik keturis implantus apatiniam žandikauliui. Viršutiniam žandikauliui reikalingi šešis, nes kaulų tankis yra mažesnis. Implantai yra pasvirę 30 arba 45 laipsnių kampu, kad jie būtų tvirtesni. Tai yra pigesnis pasirinkimas nei tradicinė implantų technologija, kuriai prireikia 8–10 implantų kiekviename žandikaulyje. Atminkite, kad šio tipo dantų implantai galimi tik iš titano, nes cirkonio implantai negali būti dedami tokiu aštriu kampu.

Papildomas „All-on-4“ implantų privalumas yra tai, kad visa operacija paprastai atliekama per dieną, todėl jums nereikės apsilankyti pas odontologą daugiau kartų. Būtent tai jiems suteikia pravardę „dantys per dieną“.

Ar jums įdomu, kuris dantų protezas ar kokio tipo implantai jums tinka? Dabar galite aptarti savo galimybes su kvalifikuotu odontologu.

 

Dantų implantavimas žingsnis po žingsnio

Implantų odontologija arba „ implantologija “ apima kelis etapus. Darbą gali atlikti odontologas, turintis atitinkamą pažangų išsilavinimą, periodontologas arba burnos chirurgas.

Paruošimas

Rentgeno nuotrauka parodys dabartinę jūsų dantų ir žandikaulio būklęPrieš operaciją, turi būti atliktas kruopštus tyrimas. Jūsų odontologas apžiūrės nervus, sinusus ir kaulų struktūrą aplink gydomą vietą. Paprastai tai apima jūsų žandikaulio rentgeno nuotrauką, tačiau gali reikėti ir kitų nuskaitymų. Kompiuterinė tomografija (KT) yra tiksliausias radiografijos tipas – leis jūsų dantų gydytojui įvertinti dabartinę jūsų žandikaulio ir burnos struktūrą.

Jūsų dantys ir dantenos bus apžiūrimos ir visos susijusios problemos bus pašalintos prieš atliekant dantų implanto operaciją.

Pacientams, kurių mažas kaulų tankis arba pažeistas žandikaulis, pirmiausia gali prireikti kaulo transplantato, kad būtų sustiprintas žandikaulis. Tai reiškia, kad kaulas pašalinamas iš kitos kūno dalies ir įdedamas ten, kur bus įstatytas danties implantas. Kaulas dažnai paimamas iš skirtingos žandikaulio dalies, tačiau gali būti iš blauzdos ar klubo.

Kaulo transplantatas labai atidėlioja danties implantavimo procedūrą, nes tai gali užtrukti nuo trijų mėnesių iki metų, kol kaulas galės palaikyti implantą.

Kitas dalykas, kuris gali prailginti procesą, yra dantų rovimas. Jei, ruošiantis implantui, jums reikia pašalinti pažeistą ar sugedusį dantį, paprastai turėsite palaukti mėnesį ar du tarp šių veiksmų. Tačiau kai kuriais atvejais įmanoma tą pačią dieną išrauti dantį ir įstatyti implantą.

 

Dantų implantų įdėjimas

Jūsų odontologas gali dėti implantus per jūsų vietinę operacijąImplantų įdėjimas į žandikaulį arba ant jo yra klasifikuojamas kaip ambulatorinė procedūra, tai reiškia, kad nakvynės ligoninėje neprireiks. Tai gali įvykti jūsų odontologo operacijos metu, paprastai naudojant vietinę nejautrą . Nervingi pacientai paprastai gali paprašyti intraveninės sedacijos, kad procedūra būtų mažiau įtempta.

Jūsų odontologas patars, kas yra geriausia atsižvelgiant į planuojamą implanto dantų skaičių, operacijos sudėtingumą ir jūsų nerimo lygį.

Pačią procedūrą sudaro keli etapai. Pirmasis žingsnis – įpjovimas dantenose, kad būtų galima pamatyti kaulą. Toliau išgręžiama skylė, kurioje danties implantas turi būti dedamas į žandikaulį. Tada pats implantas yra prisukamas į vietą.

Suprantama, kad tai sunki procedūra, kurioje mažai vietos klaidoms. Stomatologai turi būti specialiai apmokyti, kad jie tiksliai žinotų, kur ir kaip įdėti dantų implantą, kad jis kuo ilgiau tarnautų. Kinijoje, kur trūksta kvalifikuotų stomatologų yra dirbama su robotų technologija, kuri leidžia tiksliai įstatyti dantų implantus be žmogaus dalyvavimo. Pirmasis sėkmingas implanto įdėjimas, kurį atliko robotas stomatologas, įvyko 2017 m.!

Kai dantų implantas yra vietoje, dantenos susiuvamos arba pritvirtinamos virš implantų, kad apsaugotų vietą nuo bet kokių nešvarumų, kurie gali patekti į jį, pavyzdžiui, valgant ar kramtant. Implantuotą vietą kelias dienas gali skaudėti, todėl valyti, valgyti ir gerti reikės ypač atsargiai.

Viso gijimo proceso metu, kuris gali užtrukti nuo keturių iki šešių mėnesių, implantas susilieja su kaulu – tai procesas, vadinamas osteointegracija. Štai todėl dantų implantams naudojamos tokios medžiagos kaip titanas, kurios yra biologiškai suderinamos su mūsų kūnu.

 

Danties implanto atramos montavimas

Kai osteointegracija bus baigta, bus sumontuota atrama. Tai yra prailginimas, išsikišęs iš dantenų ir jungiantis pakaitinį dantį arba vainikėlį su implantu.

Laikinas vainikėlis gali uždengti atramąDantenos, esančios virš implanto, turi būti dar kartą pravertos, kad būtų pastatyta ši atrama. Vėlgi, ši procedūra yra ambulatorinė operacija, kuriai atlikti reikia tik vietinio anestetiko. Kai atrama sumontuojama, dantenos vėl užveriamos, bet tik apink ją. 

Kai kuriais atvejais tos pačios operacijos metu galima įdėti ir implantą, ir atramą. Nebuvo pranešta apie ilgalaikį neigiamą poveikį tai atliekant, jei plotas turi pakankamai laiko sugyti.

Jūsų odontologas gali suteikti jums laikiną dantų protezą ar tiltą, kurį galėsite dėvėti, kol dantenų audinys aplink atramą sugis. Taip išvengsite nepatogumų prieš žmones, kurie matys jus su metalinėmis detalėmis, kyšančiomis ten, kur turėtų būti jūsų dantys.

Maždaug po 2 savaičių dantenų audinys turėtų būti visiškai sugijęs. Tai žymi operacijos pabaigą ir laikas pasidaryti vainikėlius.

 

Dantų karūnėlės tvirtinimas ant implanto

Kai burna visiškai sugis, vėl apsilankysite pas odontologą, kad pradėtumėte vainikėlio formavimo procesą. Padaręs naujausius dantų atvaizdus, jūsų dantų chirurgas suformuos pakaitinį dantį, kad jis atitiktų jūsų esamą danties struktūrą.

Spalva bus priderinta prie aplinkinių dantų, kad ji atrodytų kaip įmanoma natūraliau. Tai ypač svarbu naudojant priekinio danties implantą.

Didelė darbo dalis yra dantų implantų planavimas, kūrimas ir įdėjimas. Paruoštas dantų vainikėlis pritvirtinama prie atramos.

Dantų protezams ir kai kuriems tiltams naudojamas užsegimas, kuris leidžia juos nuimti norint išvalyti. Vieno danties implantai ir kitų tipų tiltai yra pritvirtinami visam laikui,

 

Gijimas

Po operacijos yra normalu jausti skausmą ir patinimąPo kiekvieno danties implanto proceso etapo jūsų kūnui reikės laiko atsigauti. Per šį gijimo laiką dažnai jaučiama diskomfortas, įskaitant:

  • Patinusios dantenos ir (arba) veidas      
  • Pažeistos dantenos ir oda      
  • Skausmas aplink implanto vietą      
  • Nedidelis kraujavimas      

Daugelis odontologų chirurgų dabar naudoja siūlus, kurie savaime ištirpsta, kai žaizda gyja. Jei negaunate savaime tirpstančių siūlų, turėsite dar vieną kelionę pas odontologą, kad juos pašalintumėte.

Minėti simptomai turėtų sumažėti per kelias dienas po gydymo. Jei pastebite, kad pablogėja patinimas, skausmas ar kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į odontologą. Gali būti, kad jums reikia antibiotikų ar stipresnių nuskausminamųjų.

Stomatologai paprastai pataria, kad kelias dienas po kiekvienos operacijos valgytumėte su priešinga burnos puse arba vengtumėte tam tikro kieto ar sunkiai kramtomo maisto, kad jūsų dantų implantai galėtų įsitvirtinti. Turėsite apsilankyti pas savo odontologą dažniau nei įprastai, kad jis galėtų patikrinti jūsų progresą.

Kai procesas bus baigtas ir visiškai atsigausite, vėl galėsite normaliai maitintis. Implantiniai dantys paprastai yra tokie pat stiprūs kaip ir natūralūs dantys. Tačiau nepaprastai svarbu kiekvieną dieną valytis dantis šepetėliu ir siūlu, kad dantenos, implantai ir likę natūralūs dantys būtų sveiki. Irigatorius gali padėti švelniai valyti visus jūsų turimus dantų implantus .

 

Ar galite gauti dantų implantus „Ligonių kasoje“?

Dėl brangių implantų Lietuvoje, natūralu, kad kyla klausimas, ar dantų implantai finansuojami “Ligonių kasoje”.

„Bet kokį gydymą, kuris, jūsų gydytojo odontologo nuomone, yra būtinas norint palaikyti gerą burnos sveikatą, turėtų būti prieinamas „Ligonių kasoje“, – tai yra oficialius sąkinys iš „Ligonių kasos“ tinklalapio. Taigi, jei norite dantų implantų vien dėl kosmetinių priežasčių, tikrai turėsite sumokėti privačiai.

Paprastai, dantų tiltai ir protezai yra vienintelės dantų pakeitimo rūšys, siūlomos “Ligonių kasoje”, vien dėl to, nes jie kainuoja žymiai mažiau nei implantai. Tačiau yra atvejų, kai „Ligonių kasa“ finansuos dantų implantus pacientams, kuriems jų reikia dėl klinikinių priežasčių. Apie „Ligonių kasos” kriterijus dantų implantams galite perskaityti žemiau.

Net jei jums negali būti suteikti Ligonių kasos“ implantai, jums gali būti suteiktos kitos gydymo procedūros kaip „Ligonių kasos“ pacientui. Pavyzdžiui, jei prieš dantų implantavimo operaciją turite pašalinti pažeistus dantis, tai gali būti padengta „Ligonių kasos“.

 

„Ligonių kasos“ kriterijai dantų implantams

Pacientams, kuriems trūksta dantų dėl gomurio plyšio, gali būti suteikti “Ligonių kasos” implantai„Ligonių kasoje“ yra labai ribotas dantų implantų finansavimas, ir jie paprastai siūlomi tik tiems pacientams, kuriems jų reikia dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo jų pačių (o ne dėl prastos burnos higienos).

Griežti “Ligonių kasos” implantų kriterijuai reiškia, kad jie paprastai yra tik pacientams, kurie:

  • patyrė burnos-veido traumą      
  • sirgo burnos vėžiu      
  • kenčia nuo hipodontijos (įgimtas dantų trūkumas), bet ne tais atvejais, kuriuos galima gydyti dantų tiltu      
  • Turi kitų įgimtų ar įgytų defektų (pvz., lūpos ar gomurio plyšimas)      
  • Dėl tam tikrų priežasčių negali dėvėti išimamų protezų

Jei jūsų odontologas mano, kad atitinkate vieną iš šių kriterijų, jis turės vadovautis siuntimo procesu ir gairėmis, kurias nustatė jūsų vietinis „ Ligonių kasos“ fondas.

Atminkite, kad kiekvieno vietinio „ Ligonių kasos“ fondo dantų implantų pritaikymo kriterijai ir atsargumo principai yra šiek tiek skirtingi. Dėl griežtų finansavimo apribojimų jie dažnai teikia pirmenybę pacientams, kurie:

  • Nerūko
  • Gera bendra burnos sveikata      
  • Neturite neapdoroto dantų ėduonies      
  • Neturite periodonto ligų 

 Visi šie veiksniai prisideda prie naujų dantų implantų išsilaikymo.

Jei bus patvirtinta, „Ligonių kasos“ implantų finansavimas skiriamas tik pradiniam gydymo kursui. Jūs vis tiek būsite atsakingi už tinkamą implantų priežiūrą ir nebūtinai vėl gausite finansavimą, jei juos reikės pakeisti. Be to, mažai tikėtina, kad gausite „Ligonių kasos“ finansavimą, kad pakeistumėte nesėkmingus implantus, už kuriuos sumokėjote privačiai.

 

Kiek kainuoja dantų implantai Vilniuje pas privačiose klinikose?

Sunku tiksliai palyginti dantų implantų kainas, nes yra labai daug pasirinkimų. Kainos priklausys nuo:

Bet kokia papildoma operacija padidins dantų implantų kainą

 

  • Dantenų ir esamų dantų būklės      
  • Jūsų bendra burnos sveikata      
  • Dabartinė žandikaulio kaulo būklė      
  • Ar reikalinga kaulų transplantato arba sinuso pakėlimo operacija      
  • Kiek dantų keičiama ir kiek reikia implantų      
  • Ar jums reikia implanto ant viršutinio ar apatinio žandikaulio, ir ar reikia priekyje ar gale      
  • Implanto ir pakaitinio danties tipas      
  • Jūsų buvimo vieta      

 

Vis dėlto šiame skyriuje pateiksime bendrą informaciją apie dantų implantų kainą, kad galėtumėte susidaryti supratimą, ką jums gali tekti sumokėti už dantų implantus.

papildomos chirurgijos paslaugos dantų implantavimuiAtminkite, kad kai kurie odontologai gali pasiūlyti pigesnius implantus, kurie nėra tokios geros kokybės. Nors jie yra kaip pradinis taupymas, bet paprastai negarantuojama, kad išsilaikys pakankamai ilgai, tad ilgainiui tai gali jums kainuoti dar brangiau. Kalbant apie tokį svarbų pasirinkimą, kaip jūsų dantys, pigiausias pasirinkimas ne visada yra geriausias.

Jūsų odontologas gali jums suteikti dantų implantų išlaidų sąmatą be konsultacijos, tačiau negalės pateikti galutinės kainos neištyręs jūsų dantų, dantenų ir žandikaulio.

Kai kurie odontologai pateikia visą dantų implantų kainą su visomis įeinančiomis procedūromis, o kiti ją suskaido, kad galėtumėte pamatyti kiekvieno atskiro komponento ir procedūros kainą.

Gavę dantų gydymo pasiūlymą, būtinai patikrinkite, ar šie dalykai yra įtraukti, ar bus apmokestinami atskirai:

Kas įskaičiuota į kainą? Įsitikinkite, kad žinote.

 

  • Konsultacijos      
  • Dantų atvaizdai     
  • Rentgeno nuotraukos      
  • KT nuskaitymas      
  • Tolimesni vizitai      
  • Kiekviena implanto dalis (šaknis, atrama, vainikėlis / tiltas / protezas)      
  • Visos chirurginės procedūros

      

Kartais pacientams, kuriems implantuojami dantys, reikalingos parengiamosios operacijos, tokios kaip kaulo transplantatas ar sinuso pakėlimas. Paprastai tai atsitinka tuo atveju, jei dėl tam tikrų priežasčių esate netekęs kaulų. Lietuvoje šis darbas gali kainuoti nuo 200 iki 2000 eurų, taigi turėsite atsižvelgti į tai, kai nuspręsite, ar galite sau leisti dantų implantus.

Kai kurios klinikos gali jus suvilioti pigiais dantų implantais, tačiau pridėjus vainikėlio, operacijos ir nuskaitymų kainą, viskas nėra taip pigu kaip atrodo. Gaukite keletą vietinių odontologų pasiūlymų prieš priimdami sprendimą dėl vieno – galite nustebti, kiek jie skirsis.

 

Kiek kainuoja vieno danties implantas Vilniuje?

Remiantis gairėmis, bendros dantų implantų išlaidos vienam dančiui gali būti nuo 500 iki 900 eurų Lietuvoje. Dažnai būna, kad priekinių dantų implantai kainuoja šiek tiek daugiau nei tie, kurie yra gale . Jei reikia kelių pavienių implantų, vieno danties kaina turėtų šiek tiek sumažėti, nes kai kurios išlaidos (pvz., rentgeno nuotraukos ir nuskaitymas) reikalingas tik vieną kartą.

Mini implantai gali būti net 60–70% pigesni nei įprasti implantai, nes pačios medžiagos kainuoja mažiau, o implanto procedūra yra paprastesnė.

Trijų arba keturių dantų tiltas, kurį laiko du implantai, gali kainuoti nuo 2800 eurų.

Kiek Lietuvoje kainuoja visas dantų implantų rinkinys? 

3 dantų tiltas, paremtas 2 dantų implantaisJei trūksta visų dantų, pilnas dantų implantų rinkinys kainuoja 25 000 eurų ar daugiau, naudojant tradicinius metodus. Kaip minėta aukščiau, bendra jūsų dantenų ir žandikaulio būklė turės įtakos procedūros kainai, taip pat ir likusių dantų būklė.

Jei norite pigiau pakeisti visą žandikaulį ar visą burną, protezų implantai kainuoja mažiau, nes jiems reikia mažiau implantų. Pvz., „All-on-4“ dantų implantai Lietuvoje kainuoja nuo maždaug 7000 EUR už arką , tačiau jų yra už daug mažiau, jei norite keliauti į užsienį (plačiau apie tai žemiau).

Atminkite, kad šios išlaidos yra tik pradinės kainos; tikrosios išlaidos gali būti daug didesnės, jei jums reikia rauti dantis ar kitų parengiamųjų darbų, ar jei pasirinksite brangesnes medžiagas.

 

Ar dantų draudimas apima dantų implantus?

Atidžiai perskaitykite prieš įsigydami dantų draudimąGalite apsvarstyti galimybę sudaryti dantų draudimo planą, jei manote, kad jums greitai prireiks dantų implantų. Draudimo polisai gali padengti nuo 50% iki 70% dantų pakeitimo išlaidų, nors jie gali padengti ir daug mažiau, o kai kurie iš jų nepadengia implantų visai.

Tačiau atminkite, kad dauguma draudimų turi metinę išmokos ribą, kuri yra mažesnė nei vidutinės danties implanto kainos Lietuvoje. Paprastai jums reikia laukti nuo šešių mėnesių iki metų, kol jums bus padengti implantai.

Prieš pasirašydami dantų finansavimui, visada atidžiai perskaitykite sutartį, nes ne visi draudimai padengia implantus. Patikrinkite, kiek jums reikės susimokėti už kiekvieną procedūros dalį ir kiek laiko turėsite palaukti, kol bus leista kreiptis dėl šio tipo gydymo. Daugelis paslaugų teikėjų padengia tik vizitus ir skubius gydymus. Taip pat gali būti taikomi apribojimai darbui, gydant anksčiau atsiradusias ligas.

 

Dantų implantų finansavimas

Jei negalite sumokėti pilnos sumos už dantų implantus, kreipkitės į savo odontologą apie mokėjimo planus. Daugelyje klinikų yra būdų, kaip padėti pacientams paskirstyti gydymo išlaidas.

Stomatologinių įmokų planuose paprastai reikalaujama, kad jūs sumokėtumėte kažkokį procentą išlaidų, kai pradėsite gydymą, o likusi dalis bus padalyta į mėnesines įmokas. Jei įmanoma, raskite dantų implantų mokėjimo planą su 0% palūkanomis.

Arba galite pasiimti asmeninę paskolą arba kreditinę kortelę, kad galėtumėte finansuoti savo odontologinį gydymą. Vėlgi, išsiaiškinkite savo galimybes, kad suprastumėte kam pasirįžote, ir gautumėte geriausią įmanomą pasiūlymą.

 

Ar dantų implantai man tinka?

Paklauskite draugų apie jų patirtį su implantaisSuprantama, kad galite dvejoti, ar dantų implantai yra jums geriausias pasirinkimas, ypač atsižvelgiant į susijusias išlaidas. Odontologas galės atsakyti į daugelį jūsų klausimų, tačiau yra ir kitų būdų gauti informacijos, kuri padėtų apsispręsti.

Jei turite draugų, šeimos narių ar kolegų, kuriems buvo implantuoti dantys, paklauskite jų, ar jie turi kokių patarimų ar rekomendacijų. Galite nustebti sužinoję, kiek žmonių turėjo šiąi procedūrą.

Taip pat galite perskaityti apie kitų žmonių patirtį (tiek su konkrečiu stomatologu, tiek su implantų atlikimu apskritai), patikrinę dantų implantų apžvalgas internete.

Nebijokite klausti galimų odontologų – juk jūs praleidžiate daug laiko su jais! Visų pirma paprašykite parodyti keletą dantų implantų prieš ir po nuotraukų iš ankstesnių klientų, kad galėtumėte įvertinti, kaip natūraliai jie atrodo.

Tikriausiai jausitės patogiau rinkdamiesi stomatologą, turintį didelę patirtį dirbant su implantais, nors tai gali būti šiokia tokia priemoka.

 

Dantų implantų privalumai

Dantų implantų privalumus galime apibendrinti taip:

  • Nuolatinis, ilgalaikis prarastų dantų sprendimas      
  • Stabilūs ir tvirti      
  • Negali būti sujudinti, nes jie nėra nuimami      
  • Nėra kalbėjimo problemų      
  • Galima normaliai valgyti      
  • Atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys      
  • Nereikia valyti jokių klijų ir nereikalauja ypatingo valymo     
  • Nepaveikia šalia esančių sveikų dantų      
  • Po 10 metų sėkmės procentas yra maždaug 95%      

Galimos dantų implantų problemos

Paklauskite draugų apie jų patirtį su implantaisŽinoma, dantų implantai turi ir trūkumų. Prieš nusprendžiant atlikti bet kokią operaciją, svarbu žinoti apie tai:

Pasirūpinkite reguliariais patikrinimais, kai turėsite implantus

 

  • Kai kurie žmonės gali jausti nepatogiai per invazinę chirurgiją      
  • Po operacijos tikėkitės skausmo ir patinimo      
  • Po operacijos yra nedidelė infekcijos rizika      
  • Implantai gali pažeisti nervus ir sinusus      
  • Pacientams, kurių burnos sveikata nėra gera, gali kilti komplikacijų      
  • Nors tai ir ilgalaikis sprendimas, po maždaug dešimtmečio juos gali tekti pakeisti.

      

Vienintelis kitas dalykas, kuris gali jus sulaikyti, yra dantų implantų kaina. Nors pradinės investicijos yra didelės, implantai ilgainiui gali būti pigesni nei tokios alternatyvos kaip dantų protezai ir tiltai. Taip yra todėl, kad dantų implantai yra sukurti taip, kad būtų ilgalaikiai ir mažiau tikėtina, kad jie bus sugadinti ar taps nepatogūs.

Žemiau yra lentelė, kurioje apibendrinama didelė šio straipsnio informacija, kad galėtumėte lengvai palyginti dantų implantus su kitomis galimybėmis, kurias galbūt svarstote.

Gydymas Implantai Tiltai (pritvirtinti prie gretimų dantų) Tradiciniai protezai Nėra (nepakeičia trūkstamų dantų)
Kaina Didelė – brangiausias dantų keitimo variantas Pigesnis sprendimas užpildyti vieno ar dviejų dantų tarpą Pigesnis sprendimas pakeisti visą dantų arką Nemokamai
Ilgaamžiškumas Suprojektuotas taip, kad būtų ilgalaikis (mažiausiai 10 metų); gali išbūti visą gyvenimą, jei prižiūrima tinkamai 5-15 metų, galbūt ir ilgiau 5-10 metų, galbūt ir ilgiau
Komfortas Kaip ir natūralūs dantys Nepastebimas, jei tinkamai sumontuotas Tampa mažiau patogūs, kai burna natūraliai keičia formą; reikalauti klijų kad išliktų vietoje Valgyti gali būti nepatogu; dantenų ligos rizika
Procedūra Žandikaulio operacija, keli vizitai per kelis mėnesius (įprastiems implantams) Būtina pašalinti emalį nuo gretimų dantų Visi esami dantys turi būti pašalinti Jokia
Išvaizda Kaip ir natūralūs dantys Kaip ir natūralūs dantys Gali atrodyti dirbtinai Dantų tarpas, akivaizdus, ​​jei priekyje
Pavojai Gali užsikrėsti; maža atmetimo ar komplikacijos tikimybė Kaulai ir gretimi dantys laikui bėgant gali pablogėti Galima pamesti; jei netinkama nešiojami, gali sukelti burnos opas; dėvint gali iškristi Gresia gedimas žandikauliui ir aplinkiniams dantims; gali sukelti problemų valgant ar kalbant

Išvada

Pasitikėjimas savo šypsena gali padaryti didelę įtaką žmonėms jų karjeroje,santykiuose ir socialiniame gyvenime. Galite implantus vertinti kaip investiciją į savo gerovę daugybę metų.

Prieš atlikdami bet kurią operaciją, būtinai apsilankykite įvairiose klinikose ir suraskite konkurencingą dantų implantų kainą jūsų rajone. Nebijokite užduoti daug klausimų stomatologui, kad suprastumėte procedūrą. Galite patikrinti dantų implantų apžvalgas internete, kad sužinotumėte daugiau apie tai, kas įeina į procedūrą ir koks jausmas gyventi su implantais.

 

D.U.K. apie dantų implantus

Ar dantų implantai yra saugūs?

Dantų implantai plačiai laikomi saugiu dantų atstatymu, turinčiu nusistovėjusią sėkmės istoriją. Pagrindinė dantų implantų komplikacijų rizika kyla dėl prastos kaulų struktūros, neteisingo išdėstymo ir blogos burnos higienos.

Dantų gydytojas, turintis specialisto patirtį, padės sumažinti infekcijos ar kitų problemų tikimybę.

 

Kiek laiko išsilaiko dantų implantai?

Jeigu ne komplikacijos, dantų implantai turėtų tarnauti mažiausiai 10 metų ir tikriausiai daug ilgiau. Remiantis šiuo straipsniu, kuriame taip pat aprašytos kai kurios prasto implanto priežastys, dabartinis išsilaikymas po 10 metų yra 95,4%.

Panašiai kaip ir natūralūs dantys, implantai turi geriausią šansą išlikti visą gyvenimą, jei laikysitės geros burnos higienos ir reguliariai tikrinsite danti. Rūkymas gali padidinti komplikacijų su dantų implantais riziką, todėl jei rūkote, tai būtų gera priežastis mesti rūkyti.

 

Kas yra mini dantų implantai?

Mini dantų implantai, kaip ir rodo pavadinimas, yra mažesnė tradicinių implantų versija. Maždaug dantų krapštuko pločio, jie gali būti tinkami žmonėms, kurių kaulai nėra pakankamai sveiki tradiciniams implantams.

Kadangi jie yra mažesni, mini dantų implantai kainuoja pigiau nei tradiciniai. Vis dėlto jie netinkami visoms situacijoms, nes jie gali atlaikyti tik tam tikrą spaudimą. Specialistas turi kruopščiai suplanuoti gydymą, kad kramtymo jėga būtų gerai paskirstyta.

 

Ar dantų implantai skausmingi? 

Pats implantas dedamas naudojant vietinę ar bendrąją nejautrą, todėl, nors ir gali būti keistas pojūtis, jis neturėtų būti skausmingas. Tačiau, kaip ir po bet kurios chirurginės procedūros, tikėtina, kad kelias dienas jūs jausite diskomfortą prieš visiškai pasveikstant. Gali skaudėti burną implanto vietoje, todėl valgydami turėsite būti atsargūs.

Kai procesas bus baigtas ir burna visiškai pasveiks, jūsų implantas turėtų jaustis kaip normalus dantis ir net pamiršite, kad jis ten.

 

Kiek laiko trunka dantų implantacijos procesas?

Tradiciniai dantų implantai montuojami dviem ar trimis etapais, apimančiais geriausią metų laiką. Tai užtrunka nuo keturių iki šešių mėnesių kol implantas suauga su jūsų žandikaulio kaulu, po kurio laiko yra dedama atrama ir karūnėlė.

Su mini implantais gali būti įmanoma visą procesą užbaigti per vieną vizitą. Vis dėlto kiekvieno žmogaus eiga yra skirtinga, o jūsų odontologas tiksliai pasakys, ko tikėtis po jūsų pirminės konsultacijos.

 

Ko tikėtis po danties implanto operacijos?

Įdėjus danties implantą, normalu, kai jaučiamas skausmas, kraujosruvos, patinimas ir (arba) nedidelis kraujavimas. Jūsų odontologas paskirs vaistus, padedančius numalšinti bet kokį skausmą, ir šie simptomai turėtų pagerėti per porą dienų (kreipkitės į odontologą, jei nepagerėja).

Skirkite sau keletą dienų pailsėti, kad jūsų kūnas galėtų tinkamai atsigauti. Gali būti, kad kurį laiką negalėsite normaliai valgyti, todėl būtinai nusiteikite tam iš anksto. Jūsų odontologas jums patars, ką reikia padaryti, kad būtų galima greitai pasveikti.

 

Ką galima valgyti po dantų implanto operacijos?

Tikėtina, kad jūsų odontologas lieps apriboti tai ką valgote, po dantų implanto operacijos, kol implanto vieta sugis. Švelnios sriubos, vaisių sultys ir vaisiniai kokteiliai padės jums įveikti šį laikotarpį.

Jei apsiribojate minkštu maistu, išbandykite bulvių košę, plaktą kiaušinį, avokadą, bananą, jogurtą ir ledus. Jei jūsų implantas yra tik vienoje pusėje, pabandykite valgyti su kita burnos puse, kol jūsų dantenos užgis.

 

Dalintis

Reikia odontologo pagalbos?
užsirašykite dabar internetu