Niekas nesidžiaugia išgirdę, jog jiems reikalingas danties rovimas, tačiau daugumai mūsų vistiek reikės atlikti šią procedūrą tam tikru gyvenimo momentu.
Yra daugybė priežasčių, kodėl odontologas gali rekomenduoti danties šalinimą:
- Danties infekcija arba daug ėduonies;
- Periodontitas;
- Nepagydoma traumos žala;
- Dantų susigrūdimas (protinių dantų atveju);
- Vietos stoka dantų tiesinimui ortodontinėmis priemonėmis;
- Protezų ar implantų įdėjimui.
Šiame vadove paaiškinsime ko tikėtis atlikus danties traukimą. Daugybė žmonių nerimauja dėl galimo skausmo dantų rovimo metu, bet gera žinia ta, jog šiuolaikiniai anestezijos metodai šią procedūrą daro kuo mažiau nemalonesnę. Po danties rovimo galite jausti šiokį tokį patinimą, tačiau turime keletą patarimų, kaip tai padėti išgydyti ir atsigauti po šios procedūros.
Dantų rovimas: priežastys
Pirmiausia pažvelkime į priežastis, kodėl odontologas gali išrauti dantį. Galite aptarti savo situaciją su savo odontologu, kad gautumėte profesionalią nuomonę apie jūsų dantų būklę. Dantų šalinimo procedūra nėra grįžtama, todėl būtinai pagalvokite prieš priimdami sprendimą.
Infekcija arba žala
Dėl odontologijos pažangos, užkrėstų dantų šalinimas laikomas paskutine išeitimi. Daugelį dantų ėduonies atvejų galima išgydyti paprasčiausiai užpildžius dantį. Net jei danties infekcija sukėlė dantų pūliavimą, danties kanalų gydymas dažnai gali išsaugoti dantį.
Jei po gydymo infekcija išlieka, pažeista dantį reikia išrauti, kad infekcija neplistų per kraują į kitas kūno dalis.
Jeigu dėl danties ėduonies ar žalos trūksta didelės danties dalies, jūsų odontologui gali tekti uždėti karūnėlę. Tačiau, jei nėra likę pakankamai sveiko danties rekonstrukcijai palaikyti, jis turės būti pašalintas.
Jei atsitiko nelaimė, dėl kurios atsipalaidavo jūsų dantys, arba jaučiate staigų ir stiprų skausmą, pasitarkite su odontologu kuris dirba skubios pagalbos skyriuje. Odontologas gali atlikti skubų danties rovimą ar kitokį gydymą, tačiau jis gali paskirti ir nuskausminamuosius bei patarti dėl skubaus vizito pas jūsų įprastą odontologą.
Protinių dantų rovimas
Protiniai dantys, dar vadinami „trečiaisiais krūminiais“, sukelia problemų daugeliui žmonių, nes mūsų burnoje tiesiog nėra vietos jiems tilpti.
Kai dėl perpildymo dantis tinkamai neprasiskverbia pro dantenas, tai yra žinoma kaip „susigrūdimas“. Dantis gali būti pilnai susigrūdęs (visiškai padengtas dantena) arba dalinai susigrūdęs (dalinai išdygęs).
Jeigu protinis dantis prisispaudžia prie šalia esančio danties, tai gali sukelti skausmą ir galiausiai sugadinti sveiką dantį. Šiuo atveju turbūt geriausia yra išrauti protinį dantį.
Kita dažna protinio danties šalinimo priežastis yra ėduonis. Dėl to, kad protiniai dantys yra taip toli mūsų burnoje, juos yra sunku valyti. Tai reiškia, kad jie yra labiau linkę į dantų ėduonį. Net jei ėduonis nesukelia jokio skausmo, jis gali išplisti į šalia esantį dantį, jei protinis dantis lieka vietoje.
Ne visi turi visus keturis protinius dantis – kai kuriems itin pasisekė, nes jie protinių dantų visiškai neturi. Bet jeigu turite viena ar daugiau trečiųjų krūminių dantų, komplikacijų tikimybė gyvenime yra ganėtinai didelė.
Viršutinių protinių dantų rovimas gali būti lengvesnis negu apatinių, nes viršutinės šaknys dažniausiai yra sulydomos kartu, sukuriant mažesnį paviršiaus plotą ir lygesnę formą. Tačiau viršutiniai protiniai dantys dažniausiai turi tris šaknis, lyginant su apatiniais kurie turi po dvi.
Periodontito liga
Periodontitas yra sunki dantenų ligos forma, dėl kurios dantys gali pradėti klibėti. Tai įvyksta dėl to, nes liga pradeda ardyti danties šaknį supančius audinius ir kaulą, kuris tvirtai laiko dantį vietoje.
Jeigu liga nėra per daug progresavusi, yra galimybė ją išgydyti ir išsaugoti dantį.
Dantų tiesinimas
Jeigu ketinate įstatyti breketus, kad ištaisytumėte dantų nelygumą, pirmiausia gali reikėti pašalinti vieną ar net kelis dantis. Tai atlaisvina šiek tiek vietos jūsų burnoje, kad dantys atsistotų į vietą ir išsilygintu.
Bet jums gali ir nereikėti šalinti dantų prieš statantis breketus, bet tai priklausys nuo jūsų dantų būklės ir breketų tipo kurį pasirinksite. Pavyzdžiui naudojant „Invisalign“ nematomus breketus, paprastai dantis reikia šiek tiek nušlifuoti, kad tarp jų atsirastų vietos pasislinkimui.
Jums gali reikėti pasitarti su savo ortodontu ar jūsų gydymui bus reikalingas danties šalinimas.
Žemiau esančiame vaizdo įraše viena iš pacienčių paaiškina, koks buvo jausmas, kai jai teko šalinti dantis prieš breketų statymą. Ji siūlo keletą naudingų patarimų visiems, kurie galbūt ketina tai padaryti:
Hipodontija ir Hiperdontija
Tai yra genetinis sutrikimas, dėl kurio turite per daug arba per mažai dantų.
Esant hiperdontijai, jums išdygsta daugiau dantų nei įprasta, todėl papildomai išdygę dantys turi būti išrauti.
Kita vertus, esant hipodontijai, jums trūksta vieno ar kelių dantų. Kai trūksta nuolatinio danties, atitinkamas pieninis dantis gali niekada neiškristi, nes nėra nieko, kas stumtų jį iš apačios. Tačiau pieniniai dantys nėra skirti gyvuoti visą gyvenimą, todėl vėliau gali tekti juos išrauti, jei jie tams silpni ar susidarys skylė.
Kaip odontologai atlieka danties šalinimą?
Įprastas danties traukimas
Įprastas rovimas gali būti atliktas paprasčiausioje odontologijos klinikoje, naudojant vietinę nejautrą. Tai reiškia, kad neturėtumėte patirti jokio skausmo, bet žinosite, kas vyksta.
Jūsų danties šaknis yra gilioje dantenos skylėje, vadinamoje kauline alveole. Dantenų raiščiai prilaiko danties šaknį tvirtai vietoje suteikdami dantims kramtymo jėgą, prie kurios esate įpratę.
Dažniausiai odontologai naudoja svirties įrankį, vadinamą „liftu“, kuris yra pakišamas po dantimi, kad jį atpalaiduotų. Norėdami šiek tiek praplėsti ertmę, jiems gali tekti pastumdyti dantį iš vieno šono į kitą. Tai ne taip smarkiai skiriasi, kaip nuo palapinės smeigtuko išjudinimo įsmeigtoje skylėje, norint jį lengviau ištraukti.
Kai tik dantis atsipalaiduoja, odontologas gali jį išrauti specialiomis replėmis. Kuomet anestetikas slopina bet kokį keliamą skausmą, šio proceso metu jūs turėtumėte pajausti tik šiokį tokį spaudimą burnoje.
Jeigu jūs ypač nervinatės dėl danties šalinimo, jums gali būti suteikta intraveninė raminamoji priemonė. Tai visiškai jus atpalaiduos, todėl nejausite nerimo ir beveik neatsiminsite procedūros.
Chirurginis danties rovimas
Trečiojo krūminio danties šalinimui, ypač susigrūdimo atveju, gali prireikti sudėtingesnio chirurginio rovimo. Odontologas ar burnos chirurgas turi įpjauti dantenas, jog galėtų pasiekti dantį. Didesni dantys gali būti supjaustyti į mažesnius gabalėlius, kad juos būtų lengviau pašalinti.
Žemiau pateiktame vaizdo įraše parodomi dantų rovimo metodai skirtingais dantų susigrūdimo atvejais. Naudojamas tas pats svirties įrankis, kaip ir paprastame rovime.
Danties rovimas su bendrine nejautra
Dauguma dantų rovimų procedūrų, net ir chirurginių, gali būti atliekamos taikant vietinę nejautrą. Tai reiškia, jog procedūros metu būsite sąmoningi, bet nejausite jokio skausmo. Tačiau sudėtingesniais atvejais ši procedūra gali būti atliekama ligoninėje dantų chirurgui taikant bendrąją nejautrą. Tokiu atveju visa procedūra vyksta kuomet jūs užmiegate.
Vaikams dažniausiai dantys išraunami taikant bendrąją nejautrą, ypač jei reikia pašalinti kelis dantis. Dėl to šis procesas vaiką traumuoja mažiau, kadangi jie jo neatsimins visai. Suaugę asmenys, kuriems reikia išrauti keletą dantų, gali taip pat rinktis bendrąją nejautrą. Tai reiškia, jog procedūra bus atliekama ligoninėje, bet gijimo procesas bus visiškai toks pat.
Kita priežastis dėl kurios jums gali prireikti chirurginio danties rovimo vietoj paprasto, yra kuomet virš dantenų nebėra likę danties. Taip galėjo nutikti dėl didelio kiekio ėduonies ar kito pažeidimo. Tokiu atveju, odontologas turi prapjauti dantenas, kad pasiektų likusias danties šaknis.
Įtrūkusius ar lūžusius dantis taip pat gali būti sudėtingiau išrauti, nes yra pavojus, kad jie gali lūžti.
Būtina priežiūra po danties rovimo
Kai tik dantis bus ištrauktas, odontologas išvalys tuščią ertmę ir įsitikins, jog joje neliko jokių audinių ar kaulo fragmentų. Jis gali suspausti ertmės šonus, kad pristabdytų kraujavimą ir išlaikytų taisyklingą žandikaulio formą.
Būtent šiuo momentu odontologas prireikus gali susiūti dantenas. Įprasta užsiūti vietą po chirurginio pjūvio, o kartais ir po įprasto danties rovimo. Stomatologai dažnai naudoja savaime tirpstančią medžiagą, kuri suyra maždaug po savaitės.
Galiausiai jums bus duotas sulankstytas marlės gabalėlis kurį turėsite įsikąsti. Jis sugers kraują ir sukurs spaudimą toje vietoje, kur buvo pašalintas dantis. Taip pat galite gauti ledo paketą, kad būtų sumažintas patinimas. Atidžiai vykdykite visas odontologo pateiktas instrukcijas, nes jos padės pasveikti.
Ar danties šalinimas skausmingas?
Kaip ir minėjome prieš tai, gydoma vieta bus visiškai numalšinta. Jūs jausite šiokį tokį spaudimą, bet nejausite skausmo. Pačio anestetiko injekcija gali būti šiek tiek skausminga, bet jūsų odontologas gali panaudoti specialų šaldomąjį gelį, kad šiek tiek palengvintų skausmą.
Mažai tikėtinu atveju, jei pradėsite jausti tvinkčiojimą ar skausmą, įspėkite savo odontologą nedelsiant. Jei nerimaujate dėl galimo skausmo danties šalinimo metu, iš anksto susitarkite su savo odontologu dėl įspėjamojo signalo kurį galėsite panaudoti tuo atveju, kuomet negalėsite kalbėti.
Didesnė tikimybė, kad pajusite diskomfortą ar skausmą po danties išrovimo, kai nuskausminamieji ims slopti. Daugiau apie tai, kaip elgtis šiuo atveju, galite paskaityti toliau pateiktame skyriuje apie gijimą.
Kiek kainuoja danties rovimas?
Nepaisant to, ar esate privatus, ar Ligonių kasos pacientas, tikriausiai pastebėsite, jog dantų rovimas kainuoja mažiau nei alternatyvus gydymas, kaip pavyzdžiui, šaknų kanalų gydymas ar karūnėlės. Jei negalite sau leisti rekomenduojamo atkuriamojo gydymo, tuomet galite rinktis pigesnį dantų rovimo variantą.
Danties šalinimo kaina Meleda klinikoje
Įpraprastas danties rovimas nuo 40€
Periodontinio danties rovimas 15€
Operacinis danties šalinimas 65-100€
Išdygusio protinio danties šalinimas 35-55€
Operacinis protinio danties šalinimas nuo 100€
Vis dėlto, danties šalinimas turėtų būti paskutinė priemonė. Tuščia ertmė burnoje gali paveikti jūsų šypseną ir ilgainiui veidas gali susmukti. Tai taip pat gali sukelti valgymo problemų. Ilgainiui aplinkiniai dantys tampa labiau pažeidžiami ir gali pradėti keisti savo padėtį, kas gali sukelti burnos higienos problemų.
Geriausia būtų išlaikyti savo natūralų dantį kiek įmanoma ilgiau. Jei vis dėlto reikėtų jį pašalinti, geriau būtų gauti kokį nors pakaitinį dantį, negu palikti tuščią ertmę.
Alternatyvos danties traukimui
Dirbtiniai dantys, tokie kaip dantų protezai, tiltai ir implantai kainuoja atitinkamai. Taigi ekonomiškiau būtų išsaugoti pradinį dantį, negu jį ištraukti.
Taigi, jei jūsų odontologas yra įsitikinęs, kad gali atlikti šaknies kanalo gydymą ar pritaikyti karūnėlę, kad išsaugotų jūsų dantis, turėtumėte tai rimtai apsvarstyti, o ne priimti sprendimą, pagrįstą vien tik išlaidomis.
Gijimo procesas po danties rovimo
Vienas dalykas, dėl kurio daugelis žmonių nerimauja, kai reikia pašalinti dantis, yra gydymas ir atsigavimas.
Jūsų odontologas patars, kaip elgtis po danties šalinimo. Kadangi tai gali skirtis priklausomai nuo jums atliktos procedūros ir jūsų dantų pozicijos, pirmiausia turėtumėte laikytis tik jo nurodymų. Čia turime bendro pobūdžio informacijos ir patarimų, kad žinotumėte, ko tikėtis.
Kiek laiko gyja išrauto danties vieta?
Pašalinus dantį, tuščioje kaulinėje alveolėje susidaro kraujo krešulys. Svarbu padaryti viską, ką galite, kad šis krešulys išliktų. Jei kraujo krešulys išnyksta, kaulinė alveolė tampa atvira ir tai yra labai skausminga. Ši stadija, vadinama „sausa įduba“, pareikalaus papildomos dantų priežiūros.
Paprastais atvejais vidutinis danties išgijimo laikas yra apie 7–10 dienų. Praėjus šiam laikui dantenų audinys yra gerokai sugijęs ir jūsų siūlės gali būti pašalintos (arba ištirps pačios). Per dvi savaites mažesnės ertmės gali visiškai sugydyti.
Gijimas po protinio danties rovimo gali užtrukti kiek ilgiau, ypač jei dantis nebuvo išdyjęs ir jį reikėjo šalinti chirurginiu būdu. Taip yra todėl, kad žaisda, likusi po protinio danties išrovimo, yra didesnė ir jai prireikia daugiau laiko sugyti.
Prireikia 6-8 mėnesių, kad žandikaulio kaulas po dantenomis ataugtų ir užpildytų tuščią danties ertmę.
Danties traukimas: ar tai skausminga?
Normalu, jei po danties rovimo pacientas jaučia tam tikrą diskomfortą, tinimą ar skausmą. Jūsų odontologas turėtų jums išrašyti skausmą malšinančius vaistus, arba gali parekomenduoti nereceptinius vaistus. Arba galite išbandyti vieną iš šių priemonių namuosed dantų skausmui gydyti.
Šis diskomfortas turėtų išnykti 2-3 dienos po danties rovimo. Jei ir toliau jausite skausmą arba staiga pastebėsite, kad skausmas sustiprėjo praėjus keletui dienų, nedelsdami kreipkitės į odontologą, nes tai gali būti infekcijos požymis. Geltonos arba baltos spalvos išskyros taip pat yra infekcijos požymis.
Sausa įduba po danties rovimo
Sausa įduba (alveolinis osteitas) atsiranda, kuomet apsauginis kraujo krešulys nesusiformuoja arba iškrenta dar prieš sugijant. Dėl to, ertmėje esantys nervai ir kaulas tampa atsivėrę ir į ertmę gali pakliūti maisto likučių.
Ši būklė yra labai skausminga ir stiprus virpinantis skausmas gali išplisti paveiktoje veido pusėje. Skausmas gali prasidėti bet kada nuo pirmos iki penktos danties šalinimo dienos.
Sausa įduba yra ganėtinai dažna komplikacija po danties rovimo, ypač po protinių, kai ertmės yra gerokai didesnės ir juos yra sunkiau išrauti. Laimei, tai nesukelia daugiau nieko rimtesnio – bet turėtumėte lankytis pas savo odontologą įdubai gydyti. Jis gali jums suteikti skausmą malšinančių vaistų, išvalyti ir sutvarstyti žaizdą jog ši greičiau sugytų.
Kad po danties ištraukimo neatsirastų sausa įduba, atidžiai vykdykite odontologo nurodymus. Žinoma, kad rūkymas padidina sausos įdubos atsiradimo riziką.
Patarimai greitam gijimui po danties šalinimo
Jei suteiksite sau tinkamą priežiūrą, paspartinsite gijimą, kad galėtumėte grįžti į normalią būseną.
Įpraskite keletą dienų gerti drungną kavą
Per pirmąsias 24 valandas po danties pašalinimo turėtumėte:
- Dėti marlę kaip nurodyta odontologo;
- Informuokite savo odontologą, jei kraujavimas nė kiek nesumažėjo;
- Venkite kruopštaus skalavimo vandeniu ar burnos skalavimo skysčiu;
- Venkite valyti dantis šalia pažeistos vietos;
- Priešinkitės kylančiai pagundai liesti pažeistą vietą liežuviu ar pirštu;
- Venkite karšto maisto ir gėrimų, nes tai gali ištirpinti kraujo krešulį;
- Susilaikykite nuo rūkymo ar gėrimo per šiaudelį – čiulpimo veiksmas gali ištraukti krešulį;
- Gulėdami laikykite galvą pakeltą;
- Išlikite ramūs ir venkite sunkios veiklos
Praėjus 24 valandoms po procedūros, valymui galite naudoti vandenį su druska. Puodelyje vandens ištirpinkite pusę arbatinio šaukštelio druskos ir švelniai skalaukite burną.
Ar galiu grįžti dirbti po danties rovimo?
Kai kurie žmonės jaučiasi pakankamai gerai, kad galėtų grįžti į darbą iš karto po danties šalinimo, bet kai kuriems prireikia daugiau laiko pasveikti. Daug kas priklauso ir nuo to, kiek dantų buvo ištraukta ir kokio sudėtingumo buvo procedūra. Bet kokiu atveju, nuskausminamųjų efektas išnyksta po valandos ar dviejų.
Apsvarstykite galimybę pasiimti vieną ar dvi laisvas dienas, kad suteiktumėte laiko kūnui pailsėti, ypač jei atliekate daug darbų ar lėtai atsigaunate po medicininių procedūrų.
Ką valgyti po danties šalinimo?
Keletą dienų geriausia laikytis prie minkšto maisto ir valgyti su priešinga burnos puse. Jei teko kelis kartus rauti dantis skirtingose vietose, jūsų odontologas gali rekomenduoti skystąją dietą. Po chirurginio rovimo, jums gali tekti laikytis šių atsargumo priemonių iki savaitės.
Gerkite daug vandens, kad jūsų kūnas būtų hidratuotas. Tik nepamirškite nenaudoti šiaudelio, nes čiulpimas gali išstumti krešulį iš jūsų ertmės.
Kai visiškai pasveiksite, bandykite laikytis geros burnos higienos, kad ateityje sumažintumėte tikimybę dar vienam danties rovimui ar kitam dantų gydymui.
Pašalinto danties pakeitimas
Jei jums prireiktų pašalinti dantį, ypatingai priekinį, netrukus pradėsite galvoti apie jo pakeitimo galimybes. Yra trys pagrindiniai pasirinkimai:
- Protezai (netikri dantys)
- Dantų tiltas
- Implantas
Dantų implantas yra pats pastoviausias pasirinkimas, o taip pat artimesnis natūraliems dantims. Titano implantas yra įtvirtinamas į žandikaulio kaulą, o viršuje pritvirtinama dirbtinė danties karūnėlė. Kaulas susilieja su implantu ir tai mažina kaulo nykimą.
Dantų tiltas ir protezai yra tokie protezai, kurie laikosi ant dantenų. Tiltas yra tvirtinamas visam laikui, o protezai yra nuimami. Abu jie gali tarnauti kaip ilgalaikė priemonė pakeisti trūkstamus dantis. Jie yra pigesni už implantus, tačiau laikui bėgant gali pradėti nykti kaulas.
Jums gali būti suteikta galimybė iškart pritaikyti laikiną protezą, jei bus pašalintas vienas iš jūsų priekinių dantų. Pasitarkite su savo odontologu, kad sužinotumėte, kokie variantai jums yra prieinami ir kiek jie kainuos.
Kad ir kokia būtų jūsų dabartinė padėtis, šiuolaikinės odontologijos dėka yra būdų atkurti jūsų šypseną ir pasitikėjimą savimi.
D.U.K
Kiek laiko trunka danties rovimas?
Tai labai priklauso nuo to, kuris dantis bus ištraukiamas, kokia jo būklė ir ar nėra kokių komplikacijų.
Paprastais atvejais, pats danties rovimas trunka minutę ar kelias, bet reikia laiko anestetikui suveikti ir kad sustotų bet koks kraujavimas. Todėl visa procedūra gali trukti 20-40 minučių.
Sudėtingi chirurginiai danties rovimai trunka šiek tiek ilgiau. Jūsų odontologui gali tekti dantį supjaustyti į gabalėlius, kad jį ištrauktų, o jei dantis yra sugedęs ir lūžta arba skyla, tada jūsų odontologui prireiks papildomai pasirūpinti, kad nėra likę jokių gabalėlių. Jei reikės siūti, tai taip pat prisidės prie viso gydymo laiko.
Jeigu nerimaujate dėl danties traukimo, paprašykite savo odontologo, kad paaiškintų jums visą procesą – taip pat nurodyti kiek laiko, jo manymu, užtruks procedūra. Žinodami šią informaciją galėsite jaustis ramiau.
Kada galima valgyti po danties rovimo?
Jūs tikriausiai jau galėsite saugiai valgyt praėjus kelioms valandoms po rovimo, jei vengsite kramtyti ta vieta, iš kurios buvo išrautas dantis. Jei jums buvo pašalintas tik vienas dantis arba keli dantys toje pačioje burnos pusėje, nėra labai sunku kurį laiką kramtyti kita puse.
Klausykite savo odontologo patarimų, nes jis gali duoti jums konkrečių nurodymų, kurių reikia laikytis, ypač jei jums buvo sudėtingas rovimas.
Ką galima valgyti po danties šalinimo?
Daugumai žmonių yra patogiau valgyti minkštą ar skystą maistą bent dieną ar kelias, kol jie atsigauna po danties rovimo. Kreipkitės į odontologą patarimo, atsižvelgiant į jūsų konkrečią būklę.
Geras maistas, kurį galima valgyti po danties ištraukimo, yra:
- Švelnios sriubo
- Vaisiniai kokteiliai
- Bulvių košė
- Kiaušinienė
- Ledai
- Želė
- Jogurtas
Gijimo metu venkite traškių ir daug kramtomų patiekalų bei stenkitės nekramtyti ta vieta, kur buvo pašalintas dantis. Taip pat venkite rūgštaus ir aštraus maisto – jie gali pakenkti, jei pateks į jūsų žaizdą!
Šaltas maistas gali padėti sušvelninti bet kokį skausmą, tačiau būkite atsargūs, jei turite jautrių dantų. Tačiau geriausia vengti labai karšto maisto ir gėrimų dieną ar dvi.
Galiausiai nepamirškite nieko negerti per šiaudelį, kol jūsų išrautų dantų vieta gyja, nes tai gali išnaikinti kraujo krešulį ir sukelti sausą įdubą.
Kada galima rūkyti po danties rovimo?
Kaip ir gėrimas per šiaudelį, rūkymo metu atliekamas traukimo veiksmas gali išjudinti kraujo krešulį. Jei taip nutiktų, tai gali sukelti labai skausmingą būklę, vadinamą sausa įduba – tai, ko tikrai norėtumėte išvengti. Elektroninės cigaretės kelia tokią pat riziką, todėl jų rūkymas po danties rovimo yra bloga mintis.
Be to, cigaretėse esantys toksinai gali sudirginti dantenas ir sukelti skausmingą patinimą rovimo vietoje.
Jūsų odontologas greičiausiai jums patars susilaikyti nuo rūkymo 72 valandas po procedūros.
Galite pasinaudoti tuo kaip galimybe mesti rūkyti (ir ateityje padėsite išvengti didesnių burnos sveikatos problemų), tačiau jei jums nepatinka ši mintis, parūpinkite sau keletą nikotino pleistrų, kad vis tiek gautumėte savo dozę, kol burna atsigaus.
Ar galiu vartoti alkoholį po danties rovimo?
Alkoholio vartojimas po danties ištraukimo savaime nėra problema, jei vengiate šiaudelių. Tačiau jei vartojate vaistus nuo skausmo (kas yra tikėtina bent dieną ar dvi), tada alkoholio vartoti negalima. Maišant tam tikrus vaistinius preparatus su alkoholiu gali būti labai pavojinga.
Taip pat atminkite, kad gali būti skausminga vartoti karštus ir rūgščius gėrimus, ir tai gali užkirsti kelią tinkamam gijimui.
Ar galiu gerti kavą, arbatą po danties rovimo?
Jei jums įdomu, kiek laiko turėsite praleisti be savo kofeino dozės, nesijaudinkite. Kai tik anestetikai nuslops, jau bus galima gerti tiek arbatą ir kavą, nebent jūsų odontologas nurodys kitaip.
Vienintelis neigiamas dalykas – dieną ar dvi turėsite vengti karštos arbatos ir kavos, nes tai gali trikdyti krešėjimo procesą.