Dantų plombavimas: kaina, tipai, patarimai

Dantų plombavimas: kaina, tipai, patarimai

Sužinokite apie savo dantų plombavimo galimybesAr jums reikalingas danties plombavimas? ar galbūt jūs jį atidėliojate dėl to, kad jaudinates? Niekam nepatinka lankytis pas odontologą, tačiau dantų plombavimas yra labai dažna dantų procedūra, padedanti pailginti jūsų dantų gyvenimą.

Ar plombavimas skausmingas? Daugybė žmonių nerimauja dėl dantų plombavimo skausmo, tačiau šiuolaikinių odontologinių metodų dėka procedūra dažniausiai nėra skausminga. Po plombavimo galite patirti tam tikrą jautrumą, tačiau yra būdų, kaip sumažinti bet kokį diskomfortą. Žemiau galite perskaityti daugiau apie tai, kaip atliekamas dantų plombavimas, kiek laiko tai užtrunka ir kokių atsargumo priemonių reikėtų imtis po danties plombavimo.

Taip pat paaiškiname skirtingus plombų tipus, medžiagas, kurias naudoja odontologai ir kokia yra dantų plombavimo kaina.

Tikimės, kad šis straipsnys atsakys į visus jūsų klausimus apie dantų plombavimą ir paruoš jus kitam vizitui pas odontologą.

  

Kas yra dantų plombavimas?

Plombavimas yra efektyvus būdas atstatyti dantų ėduonies padarytą žaląDantų plombavimas yra dantų atkūrimo būdas, kuris atstato dantų ėduonies padarytą žalą ir prailgina danties išsilaikymą.

Plombavimas yra labai dažna dantų procedūra – net 80% suaugusiųjų bent vieną kartą per visą savo gyvenimą plombavo dantį, o dauguma žmonių – keletą kartų.

Tokiu būdu gydydamas dantis nuo dantų ėduonies, odontologas pirmiausia išgręžia visą sugedusią medžiagą ir išvalo ertmę. Tada jis užpildo danties ertmę viena iš daugybės plombavimo medžiagų.

Kai dantis suplombuotas, jis gali toliau tarnauti dar daugelį metų.

Jei jis nebus gydomas, dantų ėduonis ir toliau ardys dantis, sukeldamas ertmės skausmą. Galiausiai gali susidaryti abscesas kažkur aplink dantį, o jam reikia drastiškesnio gydymo, pavyzdžiui, šaknies kanalo procedūros ar net šalinimo.

Jums gali nepatikti mintis plombuoti dantį, tačiau tai tikrai yra geriausias būdas sustabdyti ėduonies paplitimą ir kuo ilgiau išsaugoti dantį.

 

Dantų plombavimo tipai – iš ko gaminamos dantų plombos?

Yra įvairių dantų plombavimo medžiagų, kurias odontologai naudoja pagal plombavimo tipą. Pvz., Dantų plombavimui priekyje odontologai paprastai naudoja dantų spalvos medžiagą.

Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų, susijusių su:

 • Kaina  
 • Išvaizda  
 • Stiprumu  
 • Patvarumu  
 • Pritaikymo lengvumu  

Žemiau galite perskaityti pagrindinius dažniausiai pasitaikančių dantų plombavimo medžiagų skirtumus.

 

Amalgamo plombos

Amalgama (viršuje) yra labiau pastebima nei sudėtinė (apačioje)Sidabro spalvos amalgamos plombos gaminamos iš metalų mišinio; apie 50% gyvsidabrio kartu su sidabru, alavu ir variu.

Tai yra pigiausia dantų plombavimo medžiaga, kurią palyginti lengva pritaikyti. Ji taip pat yra stipriausia, todėl dažnai naudojama ant spaudimą turinčių paviršių. Tai ypač geras pasirinkimas dideliems ar giliems plombavimams.

Vienas akivaizdus neigiamas aspektas yra estetika; metaliniai užpildai yra negražūs, todėl jų dažniausiai vengiama tvarkant priekinius dantis. Kai kurie žmonės taip pat nori vengti amalgamo plombos, nes nerimauja dėl jų gyvsidabrio kiekio. Nors dedant ar išimant šias plombas gali išsiskirti šiek tiek gyvsidabrio garų, NST teigia, kad „nėra įrodymų, kad amalgamos plombos su gyvsidabriui turėtų kenksmingą poveikį sveikatai“. Amerikos Maisto ir Vaistų Administracija FDA sutinka, kad dantų amalgama yra saugu naudoti suaugusiems ir vaikams, vyresniems nei 6.

 

Sudėtinių medžiagų užpildai

Sudėtinė plombos medžiaga yra tarsi danties spalvos glaistasSudėtinės dantų plombos paprastai gaminamos iš akrilo dervos ir stiklo miltelių mišinio. Sudėtinė medžiaga yra nuspalvojama, kad kuo labiau atitiktų jūsų natūralią danties spalvą, todėl plomba vargu ar bus pastebima.

 Tačiau ši dantų plombavimo medžiaga nėra tokia patvari kaip amalgama. Todėl nerekomenduojama daryti gilių plombavimų ir ant kramtomųjų paviršių. Ją taip pat yra sunkiau pritaikyti, t.y. procesas užtrunka šiek tiek ilgiau.

Kiti sudėtinės medžiagos naudojimo būdai yra estetinės dantų laminatės ir sugadintų ar nulaužtų dantų taisymas.

 

Stiklo jonomerų plombos

Stiklo jonomerinis cementas yra dar vienas baltų dantų plombų variantas. Jis nėra toks stiprus kaip sudėtinė medžiaga, todėl dažnai naudojamas tik laikinoms plombos, pvz., vaikų pieniniams dantimis. Jis taip pat gali būti naudojamas plombuoti dantų šaknis, esančias žemiau dantenų linijos, nes jis jam nereikia sauso paviršiaus, jog galėtų prisitvirtinti.

Stiklo jonomeras turi papildomą pranašumą – išskiria fluoridą, kuris padeda išvengti tolimesnio danties puvimo.

 

Auksinės plombos

Auksinės plombos taip pat yra vienas iš pasirinkimų, tačiau dėl išskirtinės išvaizdos jos nėra kiekvieno pirmas pasirinkimas. Jos yra labai stiprios ir patvariausios iš visų šių plombinių medžiagų, tačiau yra ir pačios brangiausios.

Aukso plombos negali būti uždedamos ir formuojamos tiesiai danties ertmėje. Jos dažniausiai gaminamos laboratorijoje pagal danties antspaudą. Tai reiškia, kad daugiau laiko praleisite odontologo kėdėje – daugelis žmonių to vengia.

Šiame straipsnyje yra vienas plombavimo tipas, kurio nenagrinėsime: šaknies plombos. Visą informaciją apie šaknų kanalų gydymą galite perskaityti mūsų išsamiame straipsnyje šia tema.

 

Dantų plombavimo medžiagų palyginimas

Žemiau esančioje lentelėje apibendrinamos pagrindinės kiekvieno iš šių dantų plombavimo rūšių savybės:

 

  Amalgamas Sudėtinė medžiaga Stiklo jonomeras Auksas

 

         
Spalva Sidabrinė Dantų spalvos Dantų spalvos Auksinė
Patvarumas Stipri; išsilaiko 10–15 metų Gera; išsilaiko 5-10 metų Vidutinė; išsilaiko iki 5 metų Stipri; išsilaiko 15+ metų
Kaina Žema Vidutinė Vidutinė Aukšta
Galima gauti „Ligonių kasoje“? Taip Taip, paprastai priekiniams dantims Taip, paprastai pieniniams dantims Ne
Privalumai Įperkama, stipri kramtymo paviršiams Gera estetika, tinka mažiems plombavimams Gera estetika, išskiria fluoridą Labai stipri ir tvirta
Trūkumai Nepatraukli, kai kurie nerimauja dėl gyvsidabrio Negalima per daug apkrauti Lūžta ir lengvai nusidėvi Brangi, pastebima, ilgesnė procedūra

 

Dantų plombavimo procedūra

Ar norite sužinoti, kas nutinka gavus dantų plombą? Procedūra šiek tiek skiriasi priklausomai nuo plombos tipo, tačiau tai yra pagrindiniai žingsniai, kuriuos atlieka odontologai:

1 žingsnis: patikrinimas

Odontologas patikrina jūsų dantis veidrodžiuKai atvyksite pasitikrinti dantų, odontologas panaudos mažą veidrodį, skirtą apžiūrėti kiekvieną danties paviršių. Jis patikrins, ar nėra ėduonies požymių, taip pat ar nėra įtrūkimų, kuriuose vėliau gali atsirasti ėduonis, ir patars, ar yra dantų kuriems reikia plombavimo ar kitokio gydymo. Jis taip pat gali atlikti dantų rentgeno nuotrauką, kad geriau suprastų jūsų dantų būklę.

Žinoma, jūs jau galite žinoti, kad jums reikia plombavimo. Galbūt pastebėjote nedidelę danties ertmę, patyrėte danties skausmą ar jautrumą ar iškrito sena plomba.

 

2 žingsnis: nuskausminimas

Jei ėduonis yra tik danties paviršiuje, odontologui visai nebūtina skirti anestetiką. Jis gali nugręžti pažeistą danties emalį, nesukeldami jokio skausmo.

Tačiau daugeliu atvejų odontologas sušvirkš vietinį anestetiką, kad numalšintų plotą aplink dantį. Jie taip pat gali naudoti šaldantį gelį ant dantenų, kad sumažintų diskomfortą nuo pačios injekcijos.

 

3 žingsnis: ėduonies šalinimas

Odontologas ėduonį pašalina naudodamas grąžtą ar kitą įrankįPo anestetiko poveikio odontologas pašalins visas pažeistas danties dalis. Tai atliekama naudojant greitaeigį odontologinį grąžtą, oro šlifavimo įrankį ar lazerį.

Daugeliui žmonių tai yra mažiausiai maloni proceso dalis, tačiau anestetiko dėka, skaudėti neturėtų. Jūs tiesiog pajusite grąžto ir kitų įrankių vibraciją ir spaudimą. Tai gali būti ganėtinai garsu, ypač esant dantims ant viršutinio žandikaulio, tačiau galite pasiimti su savimi paklausyti muzikos per ausines.

Kai ant danties nebeliks ėduonies, odontologas įsitikins, kad ertmė yra tinkamo dydžio ir formos, kad tvirtai laikytų plombavimo medžiagą. Jis taip pat pasirūpins, kad ji būtų visiškai švari ir sterili, paruošta plombavimo medžiagai.

 

4 žingsnis: plombavimas

Plombuojant amalgama, medžiaga yra sumaišoma prieš pat dengimą. Odontologas įspaudžia ją į plombuojamą vietą, ir netrukus ji pati sukietėja.

Mėlyna šviesa sukietina sudėtinę medžiagąSu tiesiogine sudėtine medžiaga, paviršius pirmiausia bus padengtas rūgštiniu geliu, kad būtų pagerintas sutvirtinimas. Maždaug po 15 sekundžių gelis nuplaunamas paliekant grublėtą paviršių. Tada odontologas ant ploto, kurį ketinama plombuoti, užtepa ploną klijų sluoksnį. Šis pamatinis sluoksnis padeda sudėtinei medžiagai suformuoti stipresnį sukibimą su dantimi. Atminkite, kad kai kurie gamintojai šiuos du produktus sujungia į vieną gaminį, kurio nereikia nuplauti.

Rišiklis ir sudėtinė medžiaga, užpildanti ertmę, turi būti apšviesti mėlyna šviesa, kad jie sukietėtų. Priklausomai nuo to, kiek giliai plombuojama, odontologas gali lipdyti dantų kompoziciją etapais, sukietindamas po vieną sluoksnį. Prieš sukietėjimą, medžiaga būna panaši į glaistą, jog odontologas galėtų įspausti ją į danties ertmę ir išgautų taisyklingą formą.

Jei gaunate netiesioginę aukso ar porceliano plombą, šiame etape procesas skiriasi. Odontologas paims jūsų danties atspaudą, kuris bus išsiųstas į laboratoriją. Gausite laikiną plombą ir turėsite sugrįžti po keletos dienų kai bus pagaminta jūsų nuolatinė plomba, kad užbaigtumėte gydymo procesą.

 

5 žingsnis: formavimas ir poliravimas

Kai dantų plomba įstatyta į reikiamą vietą ir medžiaga sukietėja, laikas tobulinti formą ir ją šlifuoti. Odontologas ją suformuos taip, kad ji kuo labiau atitiktų pradinį dantį.

Jei plomba yra ant kramtomojo paviršiaus, odontologas panaudos artikuliacinio popieriaus gabalėlį, kad patikrintų, ar ji tinkamoje vietoje. Jūsų bus paprašyta įkąsti į ploną popieriaus juostelę, nuo kurios liks žymės ant jūsų dantų ir odontologas galės matyti, kaip naujoji plomba liečiasi su kitais dantimis. Odontologas gali atlikti nedidelius patobulinimus, kad pagerintų kramtymo kontaktą, prieš suteikdamas dantims paskutinį šlifavimo ir poliravimo procesą.

Žemiau pateiktame vaizdo įraše parodyta, kaip paruošiamas dantis su dantų ėduoniu ir užpildomas balta sudėtine medžiaga. (Atkreipkite dėmesį, kad yra praleidžiama ta vieta, kai medžiaga yra apšviečiama mėlyna šviesa.)

Kiek laiko užtrunka dantų plombavimas?

Kaip matote, yra daugybė dalykų, kurie turi įtakos tam, kiek laiko reikia užplombuoti dančiui. Amalgamos padengimas yra greitesnis nei sudėtinės medžiagos; gilus plombavimas užtrunka ilgiau nei negilus; ir, žinoma, praleidę anestetiką, pagreitinsite procesą.

Dauguma plombavimo procesų užtrunka nuo 20 minučių iki vienos valandos, nuo proceso pradžios iki pabaigos. Stomatologai gali atlikti du ar daugiau plombavimų per vieną vizitą, jei jie nėra per daug sudėtingi.

Paklauskite savo odontologo, kiek laiko užtruks jūsų plombavimas, kad žinotumėte, ko tikėtis. Jei jaučiatės nervingai, jums padėtų, jei jūsų odontologas paaiškintų kiekvieną proceso dalį plombavimo metu.

 

Ar danties plombavimas skausmingas?

Natūralu galvoti, ar jums skaudės plombuojantVienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų šia tema yra „ Ar plombavimas skausmingas?“. Visiškai natūralu, jei nerimaujate dėl skausmo plombavimo metu ir po jo. Galite būti tikri, kad šiuolaikiniai anestezijos metodai procedūros metu, visiškai numalšina vietą aplink dantį.

Pati injekcija gali būti šiek tiek skausminga; kelias sekundes galite jausti dilgčiojimą ar gėlimą, bet po to viskas praeina. Odontologai gali sumažinti šį diskomfortą, panaudodami šaldymo gelį ant dantenų prieš švirkšdami injekciją.

Mažus ertmių plombavimus galima atlikti be injekcijos, jei ėduonis yra tik ant danties paviršiaus. Pasitikėkite savo odontologo patarimu – jis žinos, kokio tipo plombavimams reikės anestezijos, o kuriems ne.

   

Danties skausmas po plombavimo

Kai anestetikas atslūgsta, jūs neturėtumėte patirti jokio danties skausmo. Vis dėlto injekcijos vietą gali būti truputį skaudėti dieną ar dvi.

Praneškite savo odontologui, jei skausmas sustiprėjaJei pastebite, kad po plombavimo skauda dantį, gali būti problema, kurią turi išspręsti jūsų odontologas. Pvz., plomba galėjo įtrūkti ar išsistumti iš vietos, taip atidengdama danties nervus. Jei skauda sukandus, plomba gali būti per aukštai ir ją reikės šiek tiek nušlifuoti.

Galėjo atsirasti uždegimas danties minkštime, kuris yra danties viduje – tai liga, vadinama pulpitu – dažniausiai atsirandanti po plombavimo procedūros, kuomet buvo palikta kažkiek ėduonies plombavimo metu. Pulpitas kartais gali išgyti savaime, o jei ne, reikės šaknų kanalų gydymo norint panaikinti pažeistą audinį. 

Kai kuriais retais atvejais žmonėms pasireiškia alergija nuo tam tikrų dantų plombavimo medžiagų. Kai taip nutinka, stomatologas gali pakeisti plombą kita medžiaga.

Jei po poros dienų vis tiek pastebite, kad skauda plombuotą dantį, geriau apsilankykite pas savo odontologą. Jei po plombavimo jaučiate labai stiprų skausmą, nedelsdami kreipkitės į odontologą – jums gali reikėti paskirti skubios pagalbos vizitą, kad jis galėtų jus apžiūrėti.

 

Dantų jautrumas po plombavimo

Skausmas po plombavimo yra nedažnas, tačiau labiau tikėtina, kad dantis bus jautresnis dieną ar dvi. Neseniai suplombuoti dantys gali būti jautrūs karštam ir šaltam maistui ir gėrimams. Jei pastebėjote šią problemą, keletą dienų venkite šilto ir šalto, ir pažiūrėkite, ar nesumažėja jautrumas.

Taip pat kurį laiką galite naudoti specialią jautriems dantims skirtą dantų pastą ir stengtis nekąsti tiesiai į plombą. Jei jūsų danties jautrumas po plombavimo jus tikrai vargina, turėtų padėti priešuždegiminiai, skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas.

Jei jūsų plombuotas dantis yra jautrus praėjus 2–3 savaitėms po plombavimo, reikėtų dar kartą apsilankyti pas savo odontologą patikrinimui.

 

Dantų ertmės plombos priežiūra

Laikykitės savo odontologo patarimų, kaip prižiūrėti dantis po plombavimoDaugeliu atvejų po ertmės plombavimo daugiau lankytis pas odontologą neprireikia. Gydytojas stomatologas patars, kaip prižiūrėti plombą, pvz., kada galima vėl valgyti ir gerti, kurių maisto produktų laikinai reikia vengti, ir kokius nuskausminamuosius vaistus vartoti, jei po plombavimo jaučiate skausmą.

Jei jūsų burna nutirpus, ypač atsargiai kalbėkite ir kramtykite, kol nuskausminamasis vaistas atslūgs. Nesunku įsikąsti į skruostą to net nesuvokiant, kol negalte jausti burnos.

Po to viskas, ką jums reikia padaryti, yra tinkamai pasirūpinti savo dantimis, palaikant gerą burnos higieną.

Tačiau, jei per kelias dienas po plombavimo pastebėsite bet kurį iš šių simptomų, turėtumėte susisiekti su savo odontologu:

 • Ant danties yra aštrus kraštas  
 • Jūsų sukandimas yra nepatogus (plomba kliūna, kai sukandate dantis)  
 • Plombos medžiagoje yra matomų įtrūkimų  
 • Plomba atsilaisvino  
 • Jūs patiriate stiprų skausmą  
 • Jūsų dantis išlieka jautrus praėjus 2–3 savaitėms po procedūros

   

Ar galima valgyti po plombavimo?

Jei turėjote sudėtinę plombą, paprastai galite iškart valgyti ir gerti. Turėtumėte palaukti, kol nuskausminamieji nuslops – pirmiausia dėl to, kad galite netyčia įsikąsti į skruostą, ir antra, dėl to, kad gali kristi maistas iš burnos!

Jums gali tekti laikytis skystos dietos vienai dienaiKadangi metalo plomboms reikia daugiau laiko, kad visiškai sukietėtų, odontologai paprastai pataria 1–2 valandas po plombavimo nieko nevalgyti ir negerti, o mažiausiai 24 valandas nevartoti kieto ar sunkiai kramtomo maisto. Tuo metu valgykite sriubas, bulvių košę, jogurtus ir kokteilius.

Tai tik bendrosios gairės; laikykitės savo odontologo patarimų apie gėrimą ar valgymą po plombavimo, nes gali tekti imtis specialių atsargumo priemonių.

 

Tolimesnio dantų ėduonies prevencija

Po plombavimo odontologas turėtų patarti, kaip palaikyti geresnę burnos higieną, kad ateityje sumažėtų tikimybė, kad jums vėl reikės plombavimo ar kitokio dantų gydymo. Tai apims dantų valymą dantų siūlu ir šepetėliu du kartus per dieną su fluoro turinčia dantų pasta.

Jūsų dieta taip pat gali paveikti dantų būklę. Atsisakant saldžių užkandžių gali padaryti labai didelę įtaką. Sužinokite daugiau apie tai, kaip atsiranda dantų ėduonis ir kaip jo išvengti, kad per kitą vizitą pas odontologą išvengtumėte plombavimo!

 

Dantų plombavimas: kaina

Mokėdami už privačią dantų priežiūrą, plombavimo kainos priklausys nuo kelių veiksnių:

 • Jūsų dantų plombavimo medžiaga  
 • Užpildomos ertmės dydis  
 • Danties vieta  
 • Kiek laiko užtruks plombavimas

Šioje lentelėje galite sužinoti apytiksles, plombavimo su įvairiomis medžiagomis, kainas:

Medžiaga Maža Didelė
Amalgamas 30 – 80 eurų 60 – 160 eurų
Kompozitas arba jonomeras (baltas) 40 – 110 eurų 85 – 250 eurų
Auksas Netaikoma 500 +

Atminkite, kad šios kainos galioja už plombą, o ne už gydymo kursą.

Jei dantų gydymo kainos atrodo aukštos, pabandykite apsilankyti įvairiose vietose savo rajone. Kainos gali labai skirtis tarp odontologijos klinikų.

 

Kiek laiko išsilaiko dantų plombos?

Skirtingos plombavimo medžiagos turi skirtingą patvarumo lygį. Paprastai auksas išsilaiko ilgiausiai (15 ir daugiau metų), po kurio seka amalgama (10–15 metų). Sudėtinė medžiaga nėra tokia ilgaamžė (5-10 metų), ypač kai ji dedama ant kramtomojo paviršiaus. Stiklo jonomeras yra mažiausiai patvarus (iki 5 metų), todėl dažniausiai naudojamas tik laikinajam plombavimui ir pieniniams dantims.

Sudėtinės medžiagos visą laiką tobulėja ir jos gali tarnauti tiek kiek amalgamos, jei jos nėra dedamos tiesiai ant kramtomosios vietos. Tačiau sudėtinės medžiagos yra linkusios dėmėtis, ypač aplink kraštus, todėl prieš fiziškai susidėvint jos gali atrodyti nepatrauklios.

 

Dantų plombos pakeitimas

Ilgainiui plombos turi būti pakeistosJums gali kilti klausimas, kaip sužinoti, kada reikia pakeisti seną plombą nauja. Turėtumėte apsilankyti pas savo odontologą, jei pasireiškia kuris nors iš šių atvejų:

 • Visa ar dalis senos plombos iškrenta  
 • Pastebėjote, kad plomba yra laisva ir juda savo ertmėje  
 • Sena danties plombavimo vieta skausminga

Įprastinės dantų patikros metu jūsų odontologas patikrins esamas plombas ir praneš, jei jas reikia pakeisti. Plombos pakeitimo procesas yra panašus į naujos plombos įdėjimą – išskyrus tai, kad odontologas turi pašalinti seną plombavimo medžiagą, o ne sugedusią danties dalį.

 

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų plombavimą

Kaip sužinoti, ar man reikia plombavimo?

Dantų skausmas yra dažnas ženklas, jog dantyje yra ertmė, kurią reikia užplombuoti. Taip pat galite pastebėti skylę dantyje, pastebėti spalvos pasikeitimą ar patirti jautrumą karščiui ar šalčiui.

Tačiau neatidėliokite apsilankymo pas odontologą iki kol pradėsite jausti dantų skausmą. Reguliariai lankykitės dantų patikrinimui, kad jūsų odontologas pastebėtų ankstyvuosius ėduonies požymius ir pradėtų gydyti, kol problema dar nepablogės.

 

Ką daryti, jei dantyje yra skylė, bet nėra skausmo?

Paminėkite visus rūpimus klausimus savo dantų gydytojuiDantų ėduonis prasideda išoriniame dantų emalio sluoksnyje, kur nėra nervų. Tik tada, kai jis pasklis giliau danties viduje, jis jums pradės kelti skausmą.

Jei pastebėjote skylę dantyje ar pastebėjote spalvos pakitimą, net jei nejaučiate skausmo ar jautrumo, apsilankykite pas savo odontologą. Jie patikrins, ar jums nereikia plombavimo (ir apžiūrės kitus jūsų dantis, ar nėra ėduonies požymių). Bet kokiu atveju, ankstyva intervencija yra geriausia.

Ankstyvas ėduonis reiškia mažesnę plombą, kuri:

 • Užima mažiau laiko  
 • Nereikalauja anestezijos
 • Kainuoja mažiau (su privačia dantų priežiūra)  
 • Paliekama daugiau nepažeisto danties  

Kiek laiko užtrunka dantų plombavimas?

Tai priklauso nuo plombos dydžio ir vietos, naudojamų medžiagų ir nuo to, ar jums reikia anestezijos injekcijos. Paprastai danties ertmės plombavimas trunka nuo 20 minučių iki vienos valandos.

 

Kiek laiko turi praeiti po plombavimo, kad galėtumėte valgyti?

Jei plombavimas buvo su sudėtine medžiaga, turėtumėte galėti valgyti kaip įprasta, kai tik atslūgsta anestetikas. Sidabrinėmis plombomis geriau vengti valgyti 1–2 valandas, o po to 24 valandas valgyti tik minkštą maistą. Bet kuriuo, atveju vykdykite savo odontologo patarimus.

Turėtumėte kurį laiką vengti labai karšto ar šalto maisto, nes tai gali pabloginti dantų jautrumą po plombavimo.

 

Kiek laiko turi praeiti po plombavimo, kad galėtumėte gerti?

Paprastai galima gerti iškart po plombavimo sudėtine medžiaga, ir valandą ar dvi po metalinės plombos. Atminkite, kad jūsų plombuotas dantis kurį laiką gali būti jautrus karštiems ir šaltiems gėrimams. Labai saldus ar rūgštūs gėrimai taip pat gali sukelti jautrumą, todėl iš pradžių vartokite tik vandenį.

Vartodami bet kokius vaistus, įskaitant skausmą malšinančius vaistus, venkite alkoholinių gėrimų.

 

Ką daryti, jei skauda dantį po plombavimo?

Tam tikras jautrumas yra normalus ir gali trukti 2–3 savaites. Jei jaučiate labai stiprų skausmą, nedelsdami kreipkitės į odontologą. Taip pat, jei jaučiate nestiprų skausmą, kuris trunka ilgiau nei porą dienų, arba atrodo, kad jis stiprėja, pasikalbėkite su savo odontologu. Su plomba gali būti problemų, kurias jie turi patikrinti.

Dalintis

Reikia odontologo pagalbos?
užsirašykite dabar internetu