DANTŲ PROTEZAI

Dantų protezai yra pakaitalai iškritusiems dantims, kurie gali būti lengvai išimami ir vėl įdedami į burną. Nors priprasti prie dantų proteų reikia šiek tiek laiko ir jie niekada nesijaus taip patogiai, kaip natūralūs dantys, šiandieniai dantų protezai yra daug natūraliau atrodantys ir patogesni nei kitados.

 

Yra du pagrindiniai dantų protezų tipai: pilni ir daliniai. Jūsų dantistas padės jums išsirinkti jums geriausiai tinkantį dantų protezų tipą, remiantis tuo ar jums reikės keisti tik kelis ar visus dantis ir tos procedūros kaina.

 

 

dantu protezai

DANTŲ PROTEZAI – TIPAI

 

 

Dantų protezai yra gaminami laboratorijoje, pagal užsakymą, remiantis jūsų burnos analize. Jūsų dantistas nuspręs, kuris iš trijų žemiau apibūdintų dantų protezų tipų labiausiai jums tinka.

 

Įprastinis pilnas protezavimas

Įprastinis pilnas protezavimas yra atliekamas pašalinus visus likusius dantis ir kai audniai tinkamai sugyja. Gijimas gali trukti keletą mėnesių, kurių metu jūs būsite be dantų.

 

Neatidėliotinas pilnas protezavimas

Pilnas protezas yra įstatomas iš karto po likusių dantų pašalinimo (jūsų dantistas atlieka matavimus ir sudaro jūsų žandikaulio modelį per jūsų ankstesnį apsilankymą). Nors ir neatidėliotini protezai suteikia jums galimybę nepatirti to laikotarpio be dantų, tačiau jų pozicija turi būti koreguojama po keleto mėnesių po jų įdėjimo. To priežastis yra kaulo foemos pakitimas gyjant audiniams, kuriuos jis palaiko, todėl protezas atsilaisvina.

 

Dalinis protezas

Dalinis protezas įtvirtinamas ant likusių jūsų dantų metaliniu karkasu. Kai kada prie jūsų dantų bus pritvirtinamos karūnėlės, kad jos tarnautų kaip atsvarai protezui. Daliniai protezai siūlo išimamą alternatyvą tilteliams.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE DANTŲ PROTEZUS

 

 

Kaip veikia dantų protezai?

Pilni protezai savo odos spalvos akrilo pagrindu pritvirtinami prie jūsų dantenų. Viršutinio protezo pagrindas dengia gomūrį (jūsų burnos viršų), o apatinė protezo dalis yra pasagos formos tam, kad prisitaikytų prie jūsų liežuvio.

 

 

Kiek laiko man užtruks priprasti prie protezų?

Nauji protezai gali sukelti nejaukumo ar nepatogumo jausmą keletą pirmų savaičių ar net mėnesių. Valgymas ir šnekėjimas su protezais gali pareikalauti šiek tiek treniruočių. Gremėzdiškumo ir laisvumo jausmas nėra naujas, nes jūsų skruostų ir liežuvio raumenims reikia išmokti laikyti protezus vietoje. Padidėjęs seilių kiekis, jausmas, lyg liežuviui burnoje neužtektų vietos ir švelnus dirginimas or skausmas taip pat nėra neįprasta. Jei patiriate dirginimą, apsilankykite pas savo dantistą.

 

 

Kiek ilgai tarnauja dantų protezai?

Laikui bėgant, jūsų protezams reiks pakoreguoti poziciją, galbūt juos perdaryti ar pagaminti naują pagrindą dėl įprastinio devėjimo. Pagaminti naują pagrindą reiškia, suteikti naują pagrindą seniesiems protezų dantims. Taip pat, jums senėjant natūraliai keičiasi ir jūsų burna. Šie pasikeitimai priverčia jūsų protezus pasidaryti laisvesniais, taip padarant kramtymą sudėtingu ir dirginančiu jūsų dantenas. Apžiūrai pas dantistą turėtumėte pasirodyti mažiausiai kartą per metus.

4 PATARIMAI KAIP RŪPINTIS SAVO DANTŲ PROTEZAIS

 

 

1. Kai rūpinatės savo protezais, stovėkite virš sulankstyto rankšluoščio ar dubens su vandeniu. Dantų protezai yra trapūs ir gali sulūžti jei nukris ant kieto paviršiaus.

 

2. Neleiskite savo protezams perdžiūti. Kai jų nenaudojate, įdėkite juos į protezų valymo tirpalą ar tiesiog į stiklinę su vandeniu. Niekada nenaudokite šilto vandens, nes jis gali priversti protezus išsikraipyti.

 

3. Kasdien valant protezus, pašalinsite maisto likučius ir apnašas ir apsaugosite nuo įvarių dėmių susidarymo. Ultragarsinis valiklis gali būti naudojamas jūsų protezų valymui, tačiau jis negali pakeisti krupštaus kasdienio valymo.

 

4. Minkštu dantų šepetėliu valykite savo dantenas, liežuvį ir gomurį kiekvieną rytą, prieš įsidedant protezus. Tai stimuliuoja cirkuliaciją jūsų audiniuose ir padeda pašalinti apnašas.

Apsilankykite pas savo dantistą jei jūsų protezai sulūžta, įskyla arba tampa perdaug laisvi. Nebandykite koreguoti jų patys – tai gali juos nepataisomai sulaužyti.

dantu protezai patarimai