dantenu uzdegimas

Dantenų Uždegimas

 

Kai būsite nustatę dantenų ligos priežastį ir atpažinę simptomus, jūsų kitas žingsnis yra aptarti koks dantenų gydymo būdas yra reikalingas. Dantenų uždegimas yra gydomas daug būdų; koks bus parinktas jums, priklausys nuo to, kiek pažengusi yra liga. Pagrindinis tikslas gydant pacientą yra ne tik surasti vaistą dantenų ligai, bet ir sukontroliuoti infekciją, kol ji nespėjo dar labiau išsiplėsti.

Jūsų dantistas paprašys jūsų detaliai apibūdinti ligos simptomus ir papasakoti savo medicininę istoriją. Tai padės geriau susidaryti geresnį ligos supratimą ir nustatyti jos didumą. Po kruopščios apžiūros, jūsų dantistas gali jums patarti pasidaryti rentgeno nuotrauką, kad padėtų nustatyti dantų ir žandikaulio struktūros būklę. Kai kuriais atvejais, jei infekcija yra pastebima ankstyvoje stadijoje, tada dantistai gali suteikti jums gydymą nuo gingivito. Gingivitas yra švelnus dantenų uždegimas, kuris dažniausiai gali būti išgydomas pašalinant apnašų sankaupas ir palaikant gerą burnos sveikatą. Gingivito gydymas yra svarbus, jog būtų užtikrinta, kad jūsų bakterinė infekcija neišsivystytų į periodontitas.

Kaip yra gydomas dantenų uždegimas?

 

Dantenų ligų gydymas dažniausiai bus atliktas specialisto, kuris yra kvalifikuotas periodontologinių ligų gydyme ir kontroliavime. Jūsų dantistas gali nukreipti jus pas poriodontologijos specialistą, kuris gali suteikti jums išsamią pagalbą ir dantenų ligų gydymą.

Kai jūsų odontologas diagnozuoja jums periodontologinę ligą, kitas žingsnis yra aptarti, kaip efektyviai gydyti ligą. Jei liga buvo aptikta ankstyvoje stadijoje, gydymo metu bus atliekama procedūra, vadinama „lupimu ir šaknies valymu“. Tai reikalauja apnašų ir susidariųsių dantų akmenų valymo, po to nuodugniai išvalant ir nugludinant šaknų paviršių. Ši paprasta procedūra padės atstatyti dantų sveikatą.

Kad ir kaip bebūtų, sudėtingesnės ar labiau pažengusios situacijos reikalauja detalesnio gydymo. Tai gali įtraukti chirurginę operaciją ir/ar vaistus, priklausomai nuo to, koks yra nustatytas geriausias dantenų uždegimo gydymo būdas būtent tam individualiam asmeniui.

Paskirtas gydymas priklausys nuo to, kokio dydžio yra dantenų liga, nuo kurios jūs kenčiate. Jūsų dantistas ar odontologas-specialistas aptars reikalingų veiksmų seką prieš jums pradedant betkokį gydymą.

dantenu uzdegimas

Dantenų užedegimas – skirtingi gydymo būdai

 

Nuodugnus valymas

 

Jeigu jums yra atsiradę pirmieji dantenų ligos požymiai, tokie kaip gingivitas, tada jūsų dantistas ar odontologas-specialistas pradės nuo kruopštaus jūsų dantų valymo. Šis procesas yra vadinamas „lupimu ir šaknies valymu“ ir prasideda nuo nuodugnaus valymo elektriniu dantų šepetėliu, šiurkščia dantų pasta ir specialisto instrumentais, vadinamaisiais skaleriais. Tai padeda pašalinti dantų akmenis nuo dantenų linijos ir bakterijas nuo dantų šaknų, kur yra labai tikėtina, kad išsivystys liga. Išplėstinis valymas gali būti reikalingas jeigu gingivitas peraugo į periodontitą. Jums gali prireikti anestetikų, leidžiamų į dantenas, kad jie numalšintų skausmą, tačiau visos procedūros metu jūs liksite sąmoningas.

Operacija

 

Jeigu jūsų dantenų liga yra labai sunki, jūs galite būti nusiųstas į konsultaciją su specialistu-periodontologu, kad susitartumėte dėl dantenų operacijos atlikimo. Nors tai ir nedažnai pasitaikanti situacija, tai yra būtina, kai dantenų audiniui reikia išplėstinio gydymo.

Antibiotikai ir kiti vaistai

 

Vaistai gali būti išrašomi kartu su nuodugnaus valymo procedūra. Pavieniai antibiotikai nėra laikomi geriausių būdu gydyti periodontitą, bet jie vistiek yra naudojami sunkiuose dantenų ligų atvejuose. Kai kuriais atvejais, vaistai gali būti skiriami, kad operacijos būtinybė būtų atkelta kuriam nors laikui. Paracetamolis ir aspirinas gali būti rekomenduojami jei pacientai kenčia didelį skausmą.

 

Gydomasis burnos skalavimas

 

Jūsų dantistas gali jums rekomenduoti antiseptinį burnos skalavimą. Išskalaujant burną po išsivalymo yra padedama kontroliuoti susidariųsių apnašų kiekį aplink dantis. Po burnos išsyvalymo, praskalaujant ją su medicininiu skalavimo skysčiu, yra užtikrinamas betkokių užsilikusių nešvarumų išvalymas.